Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Василь МАРСЮК
ДОНЕЦЬКА ПРЕЛЮДІЯ
Роман у віршах

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Марсюк Василь Андрійович

Марсюк Василь Андрійович народився 1938 року в місті Мар’їнка Донецької області в шахтарській сім’ї. Його батько в 1940 році був репресований за політичним звинуваченням і загинув у в’язниці. В Донбасі минули дитинство і юність автора, тут він закінчив педагогічне училище, працював інструктором, лектором і одночасно навчався на історико-філософському факультеті Київського державного університету. Тут у районній газеті опубліковані перші вірші поета.
Переїзд до міста Черкас і знайомство з місцевим літературним середовищем сприяли творчому і національному самоусвідомленню молодого донбасівця, який викладав суспільні науки в педагогічному інституті і технікумі.
Після стаціонарного навчання в 1975—1977 роках на Вищих літературних курсах при Московському літінституті автор очолював Черкаське обласне літературне об’єднання і керував при ньому творчою студією.
З 1985 року він мешкає у Києві, де тривалий час працював редактором, заступником головного редактора у видавництві літератури для дітей «Веселка».
Василь Марсюк видав ряд збірок віршів, серед них: «Сурмлять тополі» (1973), «Життєдайність» (1978), «Обрії» (1979), «Сонячні терези» (1986), «Три криниці» (1988), «Минулому я руку подаю» (1990), «Красная книга любви» (переклад на російську мову, 1990), «Донецька прелюдія» (1-ше видання, 2001), а також кілька збірок віршів для дітей, зокрема, «Тигр утік із зоопарку» (1990).
Член Спілки письменників України з 1974 року. Ряд віршів поета покладено на музику, зокрема, відомим композитором Володимиром Івасюком.

[ Вступ ] [ 1. Нас добре вчила шахта рідна ] [ 2.Такі прадавні імена ] [ 3. І кожний вірив тaк, як міг ]
[ 4. Оце і щастя: голуби! ] [ 5. Ми теж не ангели, дружок ] [ 6. В дитинстві все було солодше ] [ 7. Вуличне кіно ]
[ 8. Ох, яка ця вдова бідова! ] [ 9. Сказання про снігову людину ] [ 10. І зараз рідний як ніколи ]
[ 11. Сестри такої не знайти ] [ 12. Страшна краса ] [ 13. В живoму храмі серед нив ] [ 14. Круговорот ]
[ 15. За найпрекрасніший трофей! ] [ 16. Іду туди, де серцю мило ] [ 17. Непосланий лист ]
[ 18. Я з вами, браття, не лукавлю ] [ 19. Без волі все – порожній звук ] [ 20. Погожих днів вам, орачі ]
[ Біографічна довідка ]

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ