Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ВАТСЬЯЯНА
КАМА СУТРА

ЕТИКА І ПРАКТИКА КОХАННЯ

"Кама сутра" створена для блага людей, для того,
щоб навчити їх оберігати цнотливість жінок і матерів,
цей твір категорично заборонено використовувати для розбещення дівчат і жінок.

Ватсьяяна

ЧИ ВАРТО УНИКАТИ СЕКСУ?

Дехто вважає, що тілесні насолоди перешкоджають дхармі та артхі, котрі, певна річ, набагато вищі за каму і прославляються видатними особами. Крім того, плотські втіхи не дають змоги подумати про майбутнє, штовхають до легковажності й безтурботного життя. Зрештою, розбещених сексом зневажають, не кличуть у гості. Чимало таких чоловіків та жінок було знищено разом з їхніми родинами і родичами. Так сталося і з раджою Дандакья1 з династії Входжа. Сам бог Індра, котрий зганьбив Агалью2 - дружину святого Гаутами, зазнав тортур. Покарано могутнього Кічака,3, котрий прагнув оволодіти Драупаді. Равана4 поплатився за свої домагання Сіти.

Ось які докази наводять проти сексу.
Однак ці докази не можна вважати переконливими, бо сексуальні насолоди потрібні для нормальної життєдіяльності та функціонування людського тіла, як і їжа.
Понад те, вони випливають із законів справедливості й управління всесвітом - дхарми і артхи. Тому тілесні втіхи мусять бути дуже помірними, ними треба користуватися обережно. Але не варто й нехтувати ними. Адже ніхто не відмовиться готувати їжу через те, що на порозі скиглить жебрак. І ніхто не відмовиться засівати поле тому, що олені можуть знищити врожай...

1 Дандакья, за міфом, зустрів у лісі дочку брахмана Бхаргава і силою забрав її. Святий брахман прокляв його, і царство раджі зникло під товстенним шаром пилу.

2 Коли Гаутами не було вдома, Індра, прийнявши його вигляд, з'явився в оселі праведника і оволодів його дружиною. Гаутама прокляв бога, внаслідок чого тіло Індри покрилося безліччю жіночих статевих органів.

3 Кічака убив Бхіма, герой "Махабхарати", за спробу оволодіти жінкою Пандавів.

4 Натяк на відому історію з "Рамаяни".

До змісту

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ