Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ВАТСЬЯЯНА
КАМА СУТРА

ЕТИКА І ПРАКТИКА КОХАННЯ

"Кама сутра" створена для блага людей, для того,
щоб навчити їх оберігати цнотливість жінок і матерів,
цей твір категорично заборонено використовувати для розбещення дівчат і жінок.

Ватсьяяна

КОХАННЯ, МИСТЕЦТВО Й НАУКИ

Чоловіки повинні вивчати "Кама сутру". Крім цього, їм слід осягати інші науки, котрі мають стосунок до дхарми та артхи.
Навіть дівчатка мають бути обізнаними з мистецтвом кохання. Проте після одруження вони можуть продовжити навчання тільки з дозволу чоловіка. Крім "Кама сутри", дівчатам слід осягати й 64 види мистецтв' співу, гри на музичних інструментах, танців, малювання, татуювання, прикрашання оселі, спальні та ложа квітами; вони передбачають також знання чаклунства й чарів, наук, інших мов та діалектів; вміння ткати, гончарувати, складати вірші й поеми, змінювати зовнішність завдяки одягу та гриму, читати зашифровані листи, визначати характер людини за окремими її рисами, розумітися на дорогоцінному камінні, азартних іграх та війнах...
Красуня, добре обізнана з усіма мистецтвами, носить титул "ганіка" (повія професійна), посідає в суспільстві почесне місце. Сам раджа та високоосвічені люди шанують її. Дочки раджі та міністрів, котрі добре вивчили названі вище мистецтва, назавжди оволодіють серцями своїх чоловіків, навіть коли у тих безліч інших жінок. Так само і самітня жінка легко виживе навіть у чужій країні, якщо добре обізнана з мистецтвами. Якщо ж і чоловіки опанують хоча б частину цих мистецтв, вони легко завоюють серця й симпатії жінок, навіть коли знайомі з ними не так давно.

КОХАННЯ, НАСОЛОДА, СВІТЛО

У житті правовірного індуса присутні кохання, насолода та світло. Здобувши освіту, ставши матеріально незалежними завдяки дарункам, бойовим походам чи крамарству 2 або ж одержавши спадщину, він стає добропорядним сім'янином (гріхастья). Має оселю біля річки або озера, в саду. Кімната для відпочинку жінок - всередині дому, для господаря - веранда. В одному з куточків її, під затишним тентом,- постіль, прикрашена гірляндою живих квітів. Тут же посуд з напоями та пахощами, скринька, в якій зберігаються коштовності, лютня, виготовлена з бивня слона, крісло, дошка для малювання та гри в кості. На веранді встановлені клітки для співучих птахів, є куточок для рукоділля. У садку-гойдалки, альтанка, обплетена рослинами та квітами.
Уранці господар звертається з добрими словами до матінки-природи, освіжає тіло водою та парфумами, одягає ювелірні прикраси, підфарбовує губи. Після сніданку вчить говорити пташок, готує до боїв півнів, перепелів та баранів. Потім настає час читати індійські драми і нарешті - післяобіднього сну.
Увечері господар та його друзі відпочивають, чекаючи на появу ганіки, або посилають за нею, ведуть у її товаристві цікаві бесіди, насолоджуються танцями, піснями, грою. Так закінчується звичайний день господаря.
У свята місцеві жителі відвідують храми богині красних мистецтв Сарасваті. Тут відбуваються змагання співців, що завітали з інших місць. Наступного дня кращі з них одержують нагороди. Найталановитіших запрошують до своїх осель мешканці міста, виявляючи щиру гостинність.
Влаштовуються також асамблеї, на які збираються люди однакового соціального стану, віку, освіти. Тут відбуваються змістовні бесіди, диспути, можна виявити обізнаність у мистецтвах. На асамблеях поети читають вірші, тут раді професійним ганікам. Вони ж - неодмінні учасники вечірок, де чоловіки пригощають ганік п'янкими напоями з соку диких плодів або листя .. Так минає життя доброчесної людини, сповнене кохання, насолоди і світла побуту, у злагоді зі світом, людьми і власним сумлінням.

1 Йдеться і про ремісництво тощо. Тут подаємо лише деякі.
2 Йдеться про три з чотирьох головних каст - брахмани (священнослужителі), кшатрії (воїни), вайші (торговці).

До змісту

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ