Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ВАТСЬЯЯНА
КАМА СУТРА

ЕТИКА І ПРАКТИКА КОХАННЯ

"Кама сутра" створена для блага людей, для того,
щоб навчити їх оберігати цнотливість жінок і матерів,
цей твір категорично заборонено використовувати для розбещення дівчат і жінок.

Ватсьяяна

ДЕЩО 3 ІНДІЙСЬКИХ ДЖЕРЕЛ

Доктор Парну в передмові до "Кама сутри" (Делі, 1968) зазначає, що протягом життя людина мусить прагнути гармонії і спізнати дхарму1, артху2, каму і мокшу3. Юність і зрілі літа - для соціального, родинного життя, для ками, тобто любові. Старість - це пора дхарми й пошуків мокши, прагнення віддалитися од житейської суєти. Надзвичайно важлива моральна чистота у юному віці. Дхарма - основне в людському житті, потім - артха і лише за нею - кама. Якщо артха має величезне значення для всіх без винятку людей, то дхарма важливіша для радж та правителів. Кама ж у своєму оголеному вигляді ближча представницям однієї з древніх професій.
Каму можна визначити як одержання фізичної насолоди завдяки безпосередньому статевому зв'язку між чоловіком та жінкою. На превеликий жаль, ігнорування цієї природної потреби організму спотьмарили долі дуже багатьох людей, які вважали знання делікатної сфери якщо не ганебними, то соромітними.

Чи справді вони є такими?
Відомо, що до появи "Кама сутри" в Індії створено тантричне вчення ("Тантра шастри") про секс індійських йогів, одкровення яких дехто помилково ототожнює з чимось вульгарним. Такі люди не хочуть збагнути, що секс-це сублімація земного життя, своєрідний корінь універсальності. У шіваїстських храмах Індії замість іконостаса встановлено лінгам-чималих розмірів кам'яний символ чоловічого дітородного органа. Плотська любов - могутнє джерело творчих сил у мистецтві та літературі, стверджують індійські автори, таємниця притягання й уваги не тільки серед людей, а й тварин, рослин і навіть планет. Фізична любов підтримує в гармонії здоров'я її та його. Усі пилинки макро- і мікросвіту підкоряються законам взаємного кохання й привабливості.

1 Дхарма - доброчесний, справедливий та високоморальний побут життя (Тут і далі примітки перекладача).
2 Артха - соціальна, політична сторони життя, цивільні закони.
3 Мокша - звільнення душі від наступних народжень.

До змісту

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ