Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ВЕСЕЛЕ І БАРВИСТЕ СВЯТО

Весела компанія юнаків і юнок у новенькому і святковому українському вбранні виділялась серед усіх інших учнів шкіл, які зібрались в Українському культурно-інформаційному центрі у Севастополі для участі в конкурсі інсценівок пам’яті письменника Івана Нечуя-Левицького. Забігаючи наперед, повідомлю, що учні загальноосвітньої школи № 22 і стали переможцями, викликавши найбільше захоплення журі і глядачів.
А перед початком я поспілкувався із художнім керівником народного ансамблю «Забава» Тетяною Іванівною Щербаковою, яка разом із учителем української мови та літератури Любов’ю Володимирівною Шевченко готувала виступ.
Кількість народних костюмів, представлених учнями в УКІЦ була такою великою, що театральне свято можна було б назвати і барвистим, тому перше питання і стосувалось вишиванок. Тетяна Іванівна впевнена, що будь-яка творчість сприймається краще у відповідному одязі, тому з допомогою батьків у школі пошито вже 38 українських костюмів. Виступи народного хору вчителів, які співають разом з учнями, виконання на шкільних та міських заходах циклів пісень: «Співаю для тебе, моя Україно!», «Козацька родина» якраз і потребували такого вбрання.
«Діти із задоволенням працювали над інсценуванням», – каже Тетяна Щербакова.
Власне, такі слова міг сказати кожен із педагогів шкіл, які взяли участь у конкурсі. Та й не могло бути інакше, адже більшість із них інсценізували оповіді з народного життя про бабу Параску і бабу Палажку, уривки з п’єси «На Кожум’яках» та повісті «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького, про яку наш національний велет Іван Франко відгукувався так: «З огляду на високоартистичне змалювання селянського життя і добру композицію повість належить до найкращих оздоб українського письменства». Відомо, що І. Нечуй-Левицький як автор понад п’ятдесяти високохудожніх романів, повістей, оповідань, п’єс, казок, нарисів, гуморесок, літературно-критичних статей формував свої стійкі національні погляди на розвиток української нації та культури протягом усього свого життя і творчості.
Методист з української мови інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету Валентина Володимирівна Лопатюк, яка є організатором культурного заходу, сказала, що учителі вже звикли до нетрадиційних форм роботи і тому кожного року ювілейні конкурси відбуваються по-різному. Цього разу у зв’язку з ювілеєм Івана Нечуя-Левицького виникла ідея інсценівок його творів. До якнайкращого втілення на сцені творчості письменника долучається чимала кількість людей: окрім безпосередніх учасників вистав - вчителі музики, хореографи, театральні працівники.
Результати конкурсу інсценівок, який мав на меті виявити творчі здібності учнівської молоді та популяризацію творчості письменника, підсумувала голова журі – головний режисер Українського культурно-інформаційного центру в Севастополі Лариса Арнольдівна Еньякова. Серед учасників із 17 шкіл друге місце посів колектив гімназії № 7 під керівництвом Ю. В. Салпук, третє – за ЗОШ № 37 – вчитель І. М. Паламарчук. Відзначені також актори-початківці 9-ї та 57-ї школи.
Конкурс інсценівок, присвячений ювілею письменника Івана Нечуя-Левицького, перетворився на велике барвисте свято севастопольської молоді у вишиванках та народному вбранні. Глядачі – вчителі, юнаки і дівчата з радістю знімали дійство на камери стільникових телефонів та фотоапаратів, нагороджували аплодисментами особливо вдалі моменти відтворення колоритних образів українців тих часів. І учасники цього дійства в УКІЦ прекрасно відчували, що сміх і сатира І. Нечуя-Левицького, який виявив велику майстерність у змалюванні народних характерів, вселяють оптимізм і надію на краще життя.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.

Фото автора

"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009

Майбутні переможці конкурсу із севастопольської школи №22

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ