Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ВАТСЬЯЯНА
КАМА СУТРА

ЕТИКА І ПРАКТИКА КОХАННЯ

"Кама сутра" створена для блага людей, для того,
щоб навчити їх оберігати цнотливість жінок і матерів,
цей твір категорично заборонено використовувати для розбещення дівчат і жінок.

Ватсьяяна

ОДРУЖЕННЯ У ФОРМІ "ГАНДХАРВА" 1

Коли дівчина не може часто бачитися з коханим на самоті, для побачень вона використовує посередницю - дочку своєї годувальниці, яка ніби ненароком зустріне юнака і розповідатиме йому про красу та чесноти своєї подруги, порядність її родини.
Посередниця також розповідатиме і подрузі про юнака, підкреслюючи ті його риси, котрі подобаються закоханій. При цьому вона гудитиме можливих претендентів на руку дівчини, наголошуючи, що родини їх пожадливі, невиховані та непостійні. Вона згадає також Шакунталу й інших дівчат, котрі поєдналися з юнаками своєї касти за власним вибором і були щасливі. Нехай посередниця нагадає випадки, коли дівчата стали дружинами відомих та багатих людей, однак відчули ненависть жінок-суперниць. Нехай вона запевняє подругу у тому, що саме цей юнак дасть їй щастя, поступово розвіє дівочий страх. При цьому доречно повторювати: "Буде дуже добре, якщо він викраде тебе і заволодіє навіть силою".
Коли дівчина вже викрадена і відкрито живе з юнаком як з чоловіком, він повинен принести вогонь з оселі брахмана, розсипати на долівці свого дому священну траву куша, принести жертву вогню та виконати деякі релігійні обряди. Після цього юнак мусить повідомити свою родину про одруження. Древні автори наголошують, що ритуал з вогнем - обов'язковий Таке одруження називається "гандхарва" і визнається людьми.
Буває, дівчина ніяк не наважиться на рішучий крок Тоді юнак може скористатися допомогою щирого друга, котрий добре знає сім'ю дівчини. Нехай у визначений день посередник приведе дівчину до юнака і завдяки вогню з оселі брахмана вчинить так, як про це сказано вище

Другий шлях до такого одруження передбачає участь у ньому матері дівчини.

А ось третій. Нехай юнак стане другом брата коханої - свого ровесника, обізнаного з куртизанками та жінками інших чоловіків, знавцем того, як залагоджувати любовні справи. Відтак закоханий зізнається посередникові, як він любить дівчину і що він ладен заради неї пожертвувати власним життям. Тоді брат приведе сестру до юнака і допоможе їм побратися так, як про це вже було мовлено.
Є ще три шляхи до такого одруження.
У дні храмових свят юнак дає посередниці п'янкий напій, а та поїть ним дівчину. Потім її приводять у домовлене місце, і юнак оволодіває нею, після чого відбувається ритуал з вогнем.
Ще один шлях такий. Завдяки посередниці юнак оволодіває дівчиною, коли вона міцно спить. Потому відбувається обряд з вогнем.
І нарешті - останній шлях. Юнак вистежує дівчину десь у саду чи в лісі і разом з помічниками вбиває або розганяє охорону, після чого оволодіває дівчиною і здійснює церемонію з вогнем.
Про одруження у формі "гандхарва" люди кажуть так.
Перші три шляхи до мети привабливіші, ніж три останні. Три останні використовуються лише тоді, коли три перші шляхи недостатні. Але і в цих випадках вони не повинні суворо засуджуватися, бо справжня любов і жага штовхають юнаків на такі дії, і ці дії є наслідком кохання, як і одруження.

1 В Індії відомі вісім канонізованих типів одружень. Один із них під назвою "гандхарва" розглядається у цьому розділі. Це - одруження за взаємною згодою молодих, але без дозволу старших. Молоді просто сходяться і живуть, їхнє одруження не освячується релігійними церемоніями і не дуже схвалюється індусами.

До змісту

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ