Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
«Ми є. Були. І будем Ми! Вітчизна наша з нами»

Днями до бібліотеки Українського культурно-інформаційного центру в Севастополі (УКІЦ) донецькі побратими передали книгу українського діаспорного письменника Володимира Біляїва «На неокраянім крилі…» видану Східним видавничим домом. Серед описаних літературних портретів західної діаспори першим є Іван Багряний. Володимир Біляїв зустрічався із письменником і вже після його смерті написав вірша "Івану Багряному", що закінчується такими рядками:

Великий сину далекого Куземина!
До Вас ще прийдуть на поклін доземний
Сини і дочки вільної країни –
Заквітчаної в славі України.
І скаже кожен з них – смілив і юн:
Тут спочива Республіки трибун!

Ось ми – сини і дочки вільної країни – і прийшли 15 грудня 2006 року в УКІЦ на поклін доземний Івану Багряному – на урочисте закриття конкурсу електронних презентацій «Ми є. Були. І будем Ми! Вітчизна наша з нами», присвяченого 100-річчю поета.

Міський конкурс проводився згідно наказу управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації серед учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів протягом вересня-листопада 2006 р. спільно з інститутом післядипломної освіти СМГУ і за сприяння мецената з Торонто доктора Марії Фішер-Слиж. Метою незвичайного заходу були популяризація творчої спадщини Івана Багряного, формування умінь та навичок використання комп’ютерних технологій у навчанні, активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження та розвиток інтелектуального потенціалу міста Севастополя. Результати конкурсу свідчать, що поставлені цілі були досягнуті.

Новітні комп’ютерні технології входять у наше життя із шаленою швидкістю – переваги електронної пошти, мобільних телефонів чи мр3-плеєрів відомі кожній молодій людині. Щоправда, в наведених досягненнях прогресу людина є переважно споживачем і користувачем, а в даному випадку учні виступили творцями, і фактично режисерами освітніх кліпів.

Конкурс проводився у двох номінаціях – індивідуальної і групової творчості.
Критеріями при підведенні підсумків конкурсу були: відповідність проекту обраній темі, повнота розкриття теми, науковість і змістовність інформації, наявність ключових питань та висновків, рівень технічної складності презентації та рівень естетичного оформлення.
Всього на розгляд журі були представлені 27 творчих робіт.

Серед індивідуальних проектів переможцями стали учень 11 класу гімназії №7 Іван Ігнатьєв (учитель – Валентина Терентіївна Рябка) та учень 11 класу школи №37 Віктор Чугунок (учитель – Тетяна Миколаївна Волошинська).

Серед групових проектів переможцями визнано групу учнів 10 класу класу гімназії №8 у складі: Юнона Лебідь, Аліна Шевченко та Артем Логінов ( учитель – Наталя Федорівна Іванко) та групу учнів школи №29 у складі: Юлія Молічева, Аліна Верходанова, Альона Каракуца, Юлія Лукашова та Микола Губанов.

У своїх виступах переможці інтелектуального конкурсу зазначили, що участь у ньому значно розширила їх світогляд, допомогла закріпити знання з інформатики та ближче пізнати творчість письменника. Багатьох до глибини душі потрясли події, описані в творах Івана Багряного. Створення електронних презентацій потребувало великої праці, але учасники раді від того, що ця праця дала більш яскраві плоди, ніж вони сподівались.
Також учні висловлювали подяку вчителям української мови та інформатики, меценату конкурсу Марії Фішер-Слиж за надану можливість проявити свої творчі здібності.
Один із переможців Іван Ігнатьєв сказав, що інформатика є його профільною дисципліною і він займається нею спеціально вже 5 років і хотів би ще раз взяти участь у подібних конкурсах, та, на жаль, вчиться він вже в 11 класі.

Очевидно, що учням сподобалась творча хвиля, на яку їх підняв конкурс, присвячений 100-річчю Івана Багряного. Тому побажання всім бути творцями і режисерами свого життя і своєї країни і приносити їй славу були вчасними.

Перегляд створених на персональних комп’ютерах презентацій проводився на великому екрані і всі змогли побачити свої роботи і порівняти їх з іншими.

Нагороди – грамоти, книги, цінні призи – отримали як учасники, так і педагоги, які допомогли в засвоєнні учнями духовних багатств, створених письменником і публіцистом Іваном Багряним.

Великий внесок в успіх заходу внесли методисти інституту післядипломної освіти Валентина Володимирівна Лопатюк та Світлана Василівна Заторська. Учитель словесності спеціалізованої школи №19 Олеся Іванівна Магдич сприяла у проведенні церемонії нагородження учасників конкурсу.

Урочистий захід оздобили виступи скрипалів з музичної школи №5, переможниці міжнародного конкурсу юних композиторів Ірина Глущенко (гімназія №2), солістки УКІЦ Тетяни Матар.

До заключного етапу конкурсу долучились місцева організація Союзу Українок, Севастопольський осередок Блоку Юлії Тимошенко, які нагородили переможців книгами, громадський комітет «Український Севастополь».

Конкурс серед учнів загальноосвітніх шкіл із застосуванням комп’ютерних технологій проводився в Севастополі вперше.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,
голова журі конкурсу

На фото автора: один із переможців конкурсу учень 11 класу гімназії №7 Іван Ігнатьєв

Переможці конкурсу після урочистостей.

З творчістю севастопольців можна ознайомитись
на Вашому персональному комп'ютері.

Проект Івана ІГНАТЬЄВА (учитель – Валентина Терентіївна РЯБКА)

Для перегляду електронних презентацій у форматі Microsoft PowerPoint необхідно отримати архівовані файли і розмістити їх в одній папці. Потім розпакувати файл start.zip та звуковий архів через файл sound2.part1.rar та розпакувати sound2.zip і запустити файл Запуск.pps
УВАГА! Всього в архівованому вигляді файли займають 20,5 Мб

Отримати файли [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]

Проект Віктора ЧУГУНКА (учитель – Тетяна Миколаївна Волошинська)

Отримати файли (Готуються)

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ