Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Берімось краще до роботи, Змагаймось за нове життя!

У Севастополі відбувся конкурс мультимедійних проектів, присвячений 140-річчю від дня народження Лесі Українки

Вшанувати безсмертну Лесю Українку і проявити любов до її правдивого, ніжного й мужнього слова організатори конкурсу в Севастополі вирішили завдяки проектній діяльності. Саме вона допомагає швидко сформувати компетенції людини 21 століття. А постать геніальної Лесі Українки стала доброю натхненницею конкурсантів, її творчість додала їм наснаги.
Для урочистого підведення підсумків змагання зібрались за доброю традицією в просторому фойє Українського культурно-інформаційного центру.

Розповідає методист інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету (СМГУ) Валентина Лопатюк:
– Конкурс, що відбувся, є масштабним і новим за своєю суттю. Одним проектом за допомогою вчителів української мови і літератури та вчителів інформатики, бібліотекарів, використовуючи знання технології створення таких проектів, вдалось об’єднати половину навчальних закладів міста. Словесники здобули навички орієнтування в інформаційних технологіях, а інформатики пізнали краще творчість Лесі Українки і збагатилися духовно.
Конкурс тривав упродовж двох місяців, був відкритим і поетапним. Спочатку відбувалась реєстрація учасників конкурсу. Для кожного зареєстрованого конкурсанта створювалась відповідна сторінка на спеціальному сайті «Леся 140». Далі на своїй сторінці конкурсанти розміщували інформацію про хід роботи над проектом. Конкурс, безумовно, незвичайний, який вимагав ретельної щоденної й досить активної роботи.
До конкурсу долучилось майже 200 учнів 9–11 класів і 52 педагоги як керівники проекту.
У школі №27 вчителі залучили підшефну військову частину і, зокрема, виявилось наскільки військові обізнані з творчістю Лесі Українки. Організувалось анкетування, провели спільне свято і виник навіть оригінальний номер – учениця 10 класу Анастасія Абрамова – надзвичайно обдарована дівчина – співала пісню «Contra spem spero», якій акомпанував на гітарі військовослужбовець Андрій Самарцев. Ця пісня прозвучала й на церемонії нагородження переможців.
Кожен проект був цікавим по-своєму. Для журі було важливо простежити за ходом роботи над проектом поетапно і ще, як це зуміли висвітлити учасники.
Досить своєрідний кінцевий результат роботи був у 2-й гімназії, яка представила віртуальний музей Лесі Українки в Криму.
Гімназія №7 поставила собі завдання вияснити – хто ж така Леся – принцеса чи царівна, чому справді далека від нас, сучасної молоді, що вплинуло на формування її як особистості.
Одним словом, учасники продемонстрували свою різнобічну творчість – хтось у малюванні, хтось у творенні власних поезій, як, наприклад, учні гімназії №1 чи вчитель Севастопольського політехнічного ліцею Олена Богуш, яка була ведучою урочистого заходу і читала свої вірші.
Приємно здивував військово-морський ліцей (наймолодший навчальний заклад у нашому місті) – оригінальним задумом: учні вперше зустрілись у цьому навчальному році і вирішили познайомитись шляхом спільного дослідження творчості поетеси – кожен розповідав про свій край із згадкою, чи була в ньому Леся Українка чи ні. І про це команда створила цікавий фільм.
Підсумки змагання підбило журі конкурсу, до якого увійшли Попова О.А., голова журі конкурсу, к.п.н., ст. викладач кафедри української філології Севастопольського міського гуманітарного університету, Заторська С. В. і Гладких І.Ю, методисти інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету, Владзімірський М.І., засновник порталу «Українське життя в Севастополі», Жога Т.Т., член Севастопольської міської громадської організації «Дія».
Здається, жоден учасник конкурсу не був обділений увагою, завдяки тому, що до конкурсу долучились меценати – Союз українок Австралії, Союз українок Севастополя, який очолює Богдана Процак, Конгрес українців Севастополя, ТОВ "Цар Хліб".
У наш час саме такі проекти дають можливість залучати до спільної роботи молодь, формувати сучасну людину, яка вміє спільно працювати і проявляти свій інтелект найкращим чином. Як педагогу мені радісно було спостерігати, як вчаться спільно працювати вчителі різного фаху.
І найголовніше, учасники конкурсу усвідомили ( як писали в одній із публікацій учні Севастопольського політехнічного ліцею), що:

І ми щасливі тим, що українці.
І що живемо тут ми, як і вона.
І що була… Ні, є прекрасна жінка Леся,
І Батьківщина з нею в нас одна!

Балдига Лілія, учениця 10 класу ЗОШ № 49 відкриває захід декламацією поезії Л. Українки "Скрізь плач , і стогін, і ридання"

ведучі свята – Людмила Костроміна, методист ІПО й Олена Богуш, учительСевастопольського політехнічного ліцею №1

Анастасія Попова, учениця СШ № 3 виконує пісню на вірші Лесі Українки "Грай, моя пісне",
які поетеса написала, здійснюючи першу подорож із Феодосії до Севастополя в 1897 році

В залі - члени журі конкурсу і меценатка Богдана Процак

Нагороджується колектив гімназії № 8 за ІІІ місце

Третє місце посів колектив ЗОШ № 20 (с. Андріївка)

Третє місце - у ЗОШ № 22

ІІ місце - у команди військово-морського ліцею

Спеціалізована школа № 3 посіла ІІ місце

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ