Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ВРЯТУЙТЕ УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ!

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Президенту України В. Ющенку
Прем’єр-Міністру України Ю. Тимошенко

На Український культурно-інформаційний центр у м. Севастополі (УКІЦ) вчергове зазіхнули рейдери. Мета зрозуміла – сучасна будівля з площею приміщень близько 16 000 квадратних метрів та 4 гектари землі – це ласий шматок для новітніх скоробагатьків. Поки що це належить державі. УКІЦ має залу на 1200 глядачів, сцену з сучасним обладнанням, щорічно проводить 600 культурних заходів, у тому числі фестивалі, концерти, художні виставки та святкові заходи до державних та народних свят. У цьому палаці безкоштовно проводять культурні заходи українські військові моряки, освітяни, Асоціація національно-культурних товариств Севастополя, громадські організації. Тут розташована єдина повноцінна бібліотека з українськими книжками, народний музей історії розвитку рибної промисловості Півдня України.

Та нещодавно голова Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Куницин та його заступник Володимир Казарін озвучили претензії на розміщення в УКІЦ Севастопольського Театру танцю Вадима Єлізарова та Київського університету культури та мистецтв, щоб «вдихнути в нього нове життя». Упевнені, обидві ці культурні одиниці є вартісним надбанням і можуть мати проблеми росту, але вирішувати їх не за рахунок інших. А в інтерпретації представників влади такі наміри насправді означають наміри знищення єдиної точки кристалізації і розвитку української культури в Севастополі та руйнацію творчого колективу центру, комерціалізацію використання приміщень і можливу появу тут торгівлі машинами та меблями, побудову на земельній ділянці автомобільної стоянки та супермаркету. Як бачимо, ці плани і дії є ворожими як до Української держави, так і до українського народу та його культури. Володимир Казарін на брифінгу 7 грудня заспокоїв громадськість: «УКІЦ був, є і буде, але треба зробити, щоб він був щільніше завантажений». Але в ці добрі наміри важко повірити, адже підготовка до дерибану матеріальних цінностей вже почалась десятьма перевірками УКІЦ і урочисто завершиться в Києві 9 грудня виступом Севастопольського Театру танцю Вадима Єлізарова, де будуть присутні люди, які й вирішать – бути в Севастополі справжній українській культурі, чи віддати Український культурно-інформаційний центр безнаціональним рейдерам, які таки вивчили для творчого звіту в столиці один український танець.

Ваші, Вікторе Андрійовичу та Юліє Володимирівно, підлеглі, дуже поспішають з антиукраїнським рішенням. Ми, представники української громади в місті, не бачимо сенсу звертатись за допомогою до інших кандидатів в Президенти України, бо більшість із них чужа українській культурі та й нічого не вирішує.

Просимо вас рішуче зупинити дестабілізацію українського культурного життя в Севастополі.

Громадський комітет «Український Севастополь»
8 грудня 2009 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ