Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ

СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СЕВАСТОПОЛІ

Переважна більшість випускників шкіл стають громадянами Української держави і саме з нею пов’язують своє майбутнє, тому підтримка в Севастополі української мови і розширення українськомовного середовища мають важливе значення. Проведення вже традиційного Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика є одним із засобів виховання в молодого покоління любові до державної мови та поваги до культури й традицій українського народу. Організаторами конкурсу стали управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольський національний технічний університет та Інститут післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету (СМГУ). Добрих слів заслуговує методист з української мови і літератури ІПО СМГУ Валентина Лопатюк, яка багато років є зачинателем конкурсу в місті.
Всього в інтелектуальному змаганні взяли участь близько 4000 учнів та студентів і з них 46 дійшли до фіналу, це — 27 учнів 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста (гімназії № 1, 2, 5, 7, 8, 10; СШ № 43; ЗОШ № 12, 20, 22, 31, 32, 37, 61), 2 учні ПТУ (вище професійне училище засобів зв’язку та інформаційних технологій; професійний торгово-кулінарний ліцей), 2 курсанти військово-морського ліцею та 15 студентів ВНЗ І-ІV рівнів акредитації.
Учні, студенти, їхні батьки та педагоги зібрались в суботу, 26 січня, в гостинній актовій залі загальноосвітньої школи № 37 (директор — Тетяна Волошинська), де відбулась урочиста церемонія нагородження переможців ІІ і ІІІ етапів мовного змагання.
Меценатами конкурсу стали директор приватного підприємства «Югремхолод» Віталій Осадчий, кандидат педагогічних наук, голова Союзу українок м. Севастополя Тамара Мельник, відома письменниця з Канади, пластова сеньйора Леся Храплива-Щур. Навчальні заклади міста, які проводять активну роботу щодо плекання любові в молодого покоління до українського народу, його історії, культури, традицій, мови (ЗОШ № 37, гімназії № 5, № 8, Військово-морський ліцей, СМГУ) отримали в подарунок унікальну серію книжок «Бронебійна публіцистика», видану столичною газетою «День». А вчителі-словесники, які щороку залучають учнів до участі в конкурсі ім. Петра Яцика і здобувають разом з ними перемогу, отримали вітальні грамоти від міської організації «Союз українок».
Урочистості прикрасили пісні у виконанні Дар’ї Кудрик та Катерини Теребухи із ЗОШ № 37 і танці творчого колективу «Атлантика» з Українського культурно-інформаційного центру.
Учениці ЗОШ № 37 Настя Солтис та гімназії № 8 Любов Янковська, яка посіла минулого року 3 місце в Україні, виконали почесну місію — разом з представником Ліги українських меценатів Тамарою Гордієнко відкрили конверт із завданнями IV загальнонаціонального етапу конкурсу і його учасники розійшлись по аудиторіях для виконання письмових конкурсних творів.
Є надія, що й надалі кількість учасників мовного конкурсу не зменшиться, а конкурсанти продовжуватимуть натхненно збирати воєдино інтелектуальні й моральні сили та вдосконалювати знання української мови.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #5 за 01.02.2013 > Тема "Урок української"

Під час виконання державного гумну України

Призи чекають своїх власників

Виступає директор приватного підприємства «Югремхолод» Віталій Осадчий

Виступає кандидат педагогічних наук, голова Союзу українок м. Севастополя Тамара Мельник

Оксана Кучурка, уч. 6 класу г. № 7 та її учитель Валентина Рябка

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ