Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Міністру культури і туризму України
п. Вовкуну В.В.

Шановний Василю Володимировичу !

4 грудня 2009 року в новинах Севастопольської регіональної державної телерадіокомпанії голова СМДА С. В. Куніцин повідомив севастопольців про роботу, яка проводиться відносно можливого розміщення в Українському культурно-інформаційному центрі севастопольського Театру танцю Єлізарова В. А. та філії Національного університету культури і мистецтв, ректором якого є Поплавський М.М. Більш того, він пообіцяв заради погашення заборгованості міста за енергоносії віддати під заставу будівлі міської адміністрації та УКІЦ .

Ця заява викликала не тільки обурення колективу УКІЦ, але й численні дзвінки тих, з ким наш Центр співпрацює протягом 14 років.

В свій час, коли Кабмін України приймав рішення про створення на базі Палацу культури рибалок Українського культурно-інформаційного центру, він надав запит на обов’язковий документ, який підтверджував би згоду колективу на цей крок.

Сьогодні думка колективу нікого не цікавить. Це типова рейдерська акція. Складається враження, що українська культура в Севастополі нікому не потрібна, потрібні лише квадратні метри та 3 га землі, які закріплені за Центром. До речі, висновку, що українською культурою в Севастополі серйозно ніхто крім УКІЦ не опікується, дійшли кореспонденти журналу “Кореспондент” (№ 19, травень 2008), канал “1+1”, який зняв про це цілу програму.

Останнім часом СМДА і Управління культури наполегливо формують громадську думку про те, що в УКІЦ занедбано всю роботу. Знаємо, які цілі цим переслідуються. Але, всупереч своїм твердженням, вони не можуть не визнавати роботу Центру: 2008 року Грамотами міської, районної адміністрації, Управління культури м. Севастополя нагороджено 8 колективів і працівників УКІЦ, 2009 року – 10 колективів і працівників.

Роботу УКІЦ не можна не визнавати. Ми починали вибудовувати її з нуля, за роки існування без будь-якої допомоги міста знайшли необхідні напрямки і форми роботи, постійно розширюємо її обсяги, сформували актив, який нас підтримує, тісно співпрацюємо з українською громадою Севастополя, Асоціацією національно-культурних товариств, виховними структурами ВМС ЗС України, севастопольськими вузами і школами, Інститутом післядипломної освіти, українською діаспорою Канади, США тощо.

Колектив УКІЦ був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів, Центр та особисто його директор нагороджені знаками «За заслуги перед городом-героем Севастополем», були занесені на Дошку пошани Гагарінського району. Директор УКІЦ двічі нагороджений Подяками Канадського товариства «Приятелів України».

На жаль, Управління культури міста, яке повинно за Додатком до Наказу Міністерства культури № 667 від 02.11.01, пункт 19 сприяти роботі УКІЦ, не робить цього. Цілий рік ми не могли отримати документ про підтвердження звань “народний” та “зразковий” колективами Центру, директора УКІЦ не включено до складу колегії Управління культури, ми не отримали відповіді на жодний лист, без уваги залишаються наші щорічні пропозиції щодо спільного планування роботи.

Випади проти колективу активно і сплановано розпочалися в серпні 2009 року коли бару “Троянда” було відмовлено у подовженні оренди. Після відмови у подовженні оренди почалися безкінечні перевірки Центру. За 3 місяці їх відбулося 10.

Адміністрації міста було відомо про наші наміри покращити умови роботи української бібліотеки, приміщення бару було єдиним приміщенням Центру, яке підходило для цього. Оскільки всі інші приміщення вже зайняті.

І ще раз у нас виникає питання: чи потрібна українська культура в Севастополі? Чи потрібні севастопольцям Шевченківські свята, Свято Миколая, День матері, Андріївські вечорниці, День української писемності і мови, День соборності України, Вшанування пам’яті жертв голодомору? Чи можливо севастопольцям більш потрібні комерційні факультети КНУКІМ? І як вибрати серед майже 1000 учасників гуртків і творчих колективів тих, кому прийдеться піти, щоб звільнити необхідні площі?

Співробітники Центру пишаються високою оцінкою, яку Ви дали роботі Центру на зустрічі з колективом 28 листопада 2008 року. Ми з глибокою повагою відносимось до Вас, пане міністре, просимо об’єктивної оцінки нашої роботи і захисту в цій складній ситуації .

За дорученням ради трудового колективу
Заступник директора УКІЦ Тімофєєва Т.Є.

За дорученням художньої ради
Художній керівник УКІЦ
Засл. артист України Савченко В.М.

За дорученням профспілкового комітету
Головний адміністратор УКІЦ Рубіженко В.М.

За дорученням батьківського комітету Петрова Л.С.

9 грудня 2009 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ