Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ
«ТАКІ ЗАХОДИ ОБ’ЄДНУЮТЬ ГРОМАДУ»

У щотижневому плані Севастопольської міської державної адміністрації було вказано про намір 152 річницю перепоховання Тараса Шевченка відзначити мітингом біля пам’ятника перед Гагарінською районною державною адміністрацією 25 травня цього року об 11 годині. Це повідомлення викликало принаймні здивування з огляду на те, що вже 5 років як адміністрація президента Віктора Ющенка увела в практику при відзначенні чиновниками державних подій та дат мовчазне покладання квітів. Та цього року вони не спромоглися й на це і не виконали своїх планів.

Натомість міська координаційна рада громадських організацій з відзначення 200-річчя Тараса Шевченка 25 травня провела літературно-мистецький захід, присвячений річниці перепоховання Кобзаря на українській землі.

В зібранні перед пам’ятником Т. Шевченку взяли участь понад 200 севастопольців. Окрім державних прапорів урочистості додавали вбрані в національні костюми учасники українського народного хору під керівництвом Віктора Ковальчука, хору центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України, народного ансамблю «Севастопольчанка» під керівництвом Тамари Маслової, народного ансамблю «Чарівниці» з українського культурно-інформаційного центру в Севастополі під керівництвом Алли Тер-Акопян. Поряд розмістили експонати та книжкові виставки представники навчальних закладів, УКІЦ та майстрині.

Захід провели ведучі Наталя Левинська та Анатолій Данилов. За сценарієм декламації віршів Кобзаря та виконання пісень перемежовувались із виступами громадських діячів.

У серпні виповнюється 10 років з дня відкриття величного пам’ятника, створеного Василем та Володимиром Одрехівськими та встановленого на кошти українця із Торонто доктора Василя Іваницького. 24 серпня 2003 року відбувся велелюдний мітинг, під час якого тодішній генеральний директор Севастопольської державної телерадіокомпанії Іван Левченко прочитав свого вірша, в якому, зокрема, писав:

Отак і ти – постав у місті,
Де море, сонце й кораблі,
Величний, як безсмертна пісня
Про нашу долю на землі.
Ми в ній живем від батька-неньки,
І я кажу: у добрий час,
Тарас Григорович Шевченко,
А ти таки дійшов до нас!

Ці слова були повторені і під час мітингу.

Альона Кияшко, яка в числі інших студентів Севастопольського міського гуманітарного університету прибула на захід та брала участь у організованому ними флешмобі, сказала, що такі заходи об’єднують севастопольську громаду, у тому числі й студентів. Вивчати творчість Тараса Шевченка не лише наш обов’язок, і ми вже переходимо на інший рівень, бо це вже хочеться робити за власним бажанням.

Справді, у цей день зустрілись однодумці з чуттям єдиної родини, що може допомогти виконанню запланованих заходів.

Незважаючи на пекуче південне сонце, захід тривав добрих дві години, адже було багато бажаючих виступити як з промовами, так і з самодіяльними художніми номерами.

"Кримська Свiтлиця" > #22 за 31.05.2013

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ