Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ

ЦІЛЮЩЕ ПОВІТРЯ ШЕВЧЕНКОВОЇ ПОЕЗІЇ

12 березня 2013 року в рамках загальноміського Шевченківського тижня в Українському культурно-інформаційному центрі в Севастополі відбувся 18-ий конкурс читців творів Великого Кобзаря.
До конкурсу долучилося 50 учнів шкіл міста. Переважна більшість конкурсантів прагнула дорости до Шевченка, прочитавши його поезії проникливо, натхненно. Найбільш артистичними журі конкурсу визначило виступи учнів гімназій № 8, 24, 2; шкіл № 11, 31, 27, 34, 52, 16, 22, 38, 3 та Севастопольського політехнічного ліцею.
Змагання урочисто відкрили учні загальноосвітньої школи № 13 під керівництвом учителя української мови та літератури Олени Борисенко. Учасників конкурсу привітала Тамара Красицька, нащадок Шевченківського роду, дочка відомого письменника-шевченкознавця Д. Ф. Красицького:
— Ви вже всі є переможцями, тому що через своє серце і душу пропустили велику поезію Тараса Шевченка. Бажаю вам всім — учасникам і учителям здоров’я і творчої наснаги.
Потім вона урочисто вручила подарунок для бібліотеки УКІЦ — книгу Миколи Лисенка «Коріння Шевченкового роду».
Провідний бібліотекар центру Неля Сиротова подякувала за подарунок, згадала про попередні подарунки від Тамари Дмитрівни і побажала їй здоров’я та якомога довше залишатись у активній життєвій позиції та громадському культурному житті міста.
Журі у складі Лілії Гребенець, Нелі Сиротової, Валентини Рябки, Валентини Лопатюк та переможця всеукраїнських конкурсів декламаторів курсанта Академії Військово-Морських Сил України ім. П. С. Нахімова Євгена Тузова уважно прослухало виступи учнів. По кілька разів звучали уривки з поем «Катерина» та «Кавказ», віршів «Ну що б, здавалося, слова», «І мертвим, і живим, і ненародженим…», «Лілея», «Плач Ярославни».
Після підведення результатів виявилось, що ІІІ місце посіли Олександра Мельниченко (Політехнічний ліцей), Сергій Лукашонок (школа № 22), Руфіна Борисова (школа № 38) та Дарина Куроченко (школа № 16).
На ІІ місці — Яна Ткачук (гімназія № 24), Марина Соколова (школа № 52), Андрій Зайцев (школа № 34) та Світлана Колп (школа № 27).
Переможцями конкурсу читців творів Тараса Шевченка стали Олексій Бережних (школа № 11), Надія Падейська (гімназія № 8) та Марія Мізюк (школа № 31).
Підбиття підсумків відбулось пізно увечері, отже, переможцям конкурсу передали подарунки — Шевченків «Кобзар», грамоти управління освіти і науки Севастопольської міської держадміністрації — в школи, де вони навчаються, а нагороди вже вручені адміністраціями шкіл на урочистих лінійках під час підведення результатів тижня Тараса Шевченка.
Наступного дня у короткому інтерв’ю переможниця конкурсу Надія Пaдейська сказала:
— Мені поема «Катерина» подобалась завжди, з того часу, як я її прочитала. І я вирішила, що колись її вивчу. І ось для відкритого уроку підготувала декламацію. Я ще відвідую театральний гурток і вважаю, що це допомогло перемогти на шкільному конкурсі читців. Подальше вдосконалення протягом трьох тижнів відбулось з допомогою вчителя Людмили Василівни Клим та завуча Наталії Федорівни Іванко.
Своє майбутнє я пов’язую із викладанням української мови та літератури і англійської мови.
За адресою http://youtu.be/ASXMQNZZcsU можна переглянути художню декламацію переможниці конкурсу Надії Пaдейської.

Завідувач бібліотеки УКІЦ Неля Сиротова висловлює подяку Тамарі Красицькій, правнучатій племінниці Тараса Шевченка, за унікальний подарунок – книгу

Тамара Красицька та учасники 18-го міського конкурсу читців творів Великого Кобзаря

Урочисте відкриття конкурсу - звучить "Реве та стогне Дніпр широкий"

Світлана Колп  (переможниця конкурсу, ІІ місце), учениця
школи No. 27, виконує вірш "У нашім раї на землі"

Анастасія Плужник (учениця школи No. 26) декламує уривок з поеми "Катерина"

Анастасія Цвєткова, учениця школи No. 14 в образі Квітки Лілеї

Нещасливу долю жінки-кріпачки (Мар'яни-черниці ) майстерно передає переможниця конкурсу (ІІ місце) Яна Ткачук, учениця гімназії

Уривок з поеми "Наймичка" звучить у виконанні Ганни Курської (школа No. 57)

Члени журі конкурсу Лілія Гребенець, курсант Євген Тузов, Неля Сиротова, Валентина Рябка, Валентина Лопатюк

Вихованиця школи-інтернату No. 5 Катерина Лубінець декламує "Русалку"

Надія Падейська (гімназія No. 8) демонструє зразкове прочитання творів Тараса Шевченка

Надія Падейська

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ