Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ

СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МОЛОДЬ ШУКАЛА І ЗНАХОДИЛА ІНФОРМАЦІЮ
ПРО ЛІНУ КОСТЕНКО В МЕРЕЖІ

30 березня в школі №24 відбулись змагання в номінації "Пошукова Інтернет – гра"

Про підсумки і переможців читайте згодом

Прослухали вірш у виконанні Ліни Костенко

Прослухали вірш у виконанні Ліни Костенко

За кілька хвилин молоді люди самостійно "плаватимуть" в безмежному океані Мережі

За кілька хвилин молоді люди самостійно "плаватимуть" в безмежному океані Мережі

Змагання в компютерному класі проходили в дружній атмосфері

Змагання в комп'ютерному класі проходили в дружній атмосфері

Фото Миколи Владзімірського

Прослухайте враження учасників першої освітньої пошукової Інтернет-гри в *.mp3

Ось перелік питань, які постали перед учансиками змагання і на які вони мусили дати відповіді за 1 годину. Перевірте і ви себе :)

Питання до Інтернет-гри «Ліна Костенко»

1. Як називалася конференція, присвячена 23-річчю Чорнобильської трагедії, на якій Ліна Костенко сказала: «Я оце думала: якщо доведеться тікати – куди тікати? Тільки в Зону, тільки там я себе почуваю добре.»

2. Як іронічно назвала Ліна Костенко своє 75 - ліття на «круглому столі» у Києво-Могилянській академії, приуроченому до її дня народження?

3. Як називався фільм, знятий у 1964 році за сценарієм Ліни Костенко і Аркадія Добровольського, про українських поетів, які загинули на війні?

4. Як назвав свою статтю про Ліну Костенко Юрій Андрухович?

5. Про який твір Ліни Костенко директор видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» Іван Малкович сказав: «Чесне, глибоке і болісне сканування сучасного світу. Страшенно актуальна і молода річ»?

6. У дипломі якої премії зазначено: «Спеціальна премія світовій поетесі Ліні Костенко»? Вкажіть назву книги, яку відзначено цією премією.

7. Який американський літературознавець свого часу назвав Ліну Костенко «царицею поезії в Україні»?

8. Кому належать ці слова про Ліну Костенко: «Навіть у Драча є нотки рабства, чи підоснови. Навіть у інших. Навіть у Рильського. Навіть у Хвильового! Симоненко — це «лютий крик прозрілого раба». А Ліна народжена війною, як Зеров, Нарбут, Яновський, Антоненко, Бажан, Підмогильний. І тут є наша ціль: ДУХОВНА СУВЕРЕННІСТЬ. Україна в серцях і в мозку. І цього Ліні не вибачають»?

9. Хто оцінив збірку «Проміння землі» та творчість Л.Костенко такими словами: «Це дуже талановитий поет з великим майбутнім: українські вірші її досконалі, а російські переклади, зроблені рукою автора, адекватні оригіналу»?

10. У якому році , у якому місті та якою нагородою Світовий конгрес українців відзначив творчість Л.Костенко?

11. Що таке «Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала» в поясненні Ліни Костенко?

12. Назвіть ім'я заслуженої артистки України, кандидата філології, яка сказала, що не видаватиме своїх віршів тому, що є Ліна Костенко.

13. Хто написав передмову до збірки «Зоряний інтеграл»?

14. Закінчити рядки Ліни Костенко: «Якщо мене ви й зігнете в дугу...»

15. Скільки мов знав батько Ліни Костенко, самородок, поліглот?

16. Дізнайтесь прізвище, ім’я редактора журналу «Дніпро», літературну студію при якому відвідувала школярка Ліна Костенко.

17. Який театр першим поставив на сцені роман «Маруся Чурай»?

18. Хто з великих поетів передбачив долю поетеси: "Этой девушке выпадает очень нелёгкая судьба, которой не позавидуешь"?.

19. Як метафорично висловився про долю Ліни Костенко Володимир Моренець з нагоди ювілею Ліни Костенко (80 - річчя)?

20. Микола Жулинський (директор Інституту літератури), оцінюючи Ліну Костенко в газеті «День», назвав її позицією. Уточніть, якою саме.

21. Який відомий український поет, наш сучасник, згадує про Ліну Костенко: «Я був у Київській філармонії, коли Ніла Крюкова почала декламувати її поему, а міліція намагалася зупинити артистку. У цей час з’явилася Ліна Василівна й дала ляпас директору філармонії. Це був потиличник усій радянській системі»?

22. Закінчити пророчу фразу Ліни Костенко: «Є боротьба за долю України. Все інше – то велике ….»

23. Під час якої поїздки Ліна Костенко разом із чоловіком Василем Васильовичем Цвіркуновим відшукали могилу дивовижної жінки – фрейліни царського двору Анни Оленіної, котрій Пушкін присвятив чимало віршів і ще й сватався до неї?

24. Які обов’язки в експедиціях на ЧАЕС виконує Ліна Костенко?

25. Яку поетичну збірку Ліни Костенко побачить Україна 28 березня 2010 року?

26. Я справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру. Бо важкий час — це завжди мій час. Коли й де так сказала Ліна Василівна?

Вітаємо переможців пошукової Інтернет-гри!

І-ІІ місця посіли з однаковим результатом 21,9 бали Балясний Микита (Спеціалізована школа № 43, вчитель Устянська Т.М.) та Бекеш Катерина (Севастопольський політехнічний ліцей Богуш О.А.)

ІІ місце у Давиденко Владислава (Севастопольський політехнічний ліцей, Богуш О.А.) 21,25 бал та Кузьмічової Олександри (Спеціалізована школа № 57 Польова Т.В.) 21 бал

ІІІ місце у Бабаш Анастасії (Спеціалізована школа № 19 Лихоманова К.П.) 20 балів та Зав'ялова Дмитра (Загальноосвітня школа № 49 Лебединець А.М.) 19,6

Заохочені: Прусак Марія (Гімназія № 24 Заяць Н.І.) 18,3 бали та Авраменко Оксана (Спеціалізована школа № 58 Гоменюк А.А.) 18,1 бали

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ