Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Книгу Ігоря Гирича «Історичні причини наших поразок і перемог»
презентовано в Севастополі

18 квітня 2011 р. в малому конференц-залі готеля «Севастополь» відбулась прес-конференція на тему: «Презентація книги Ігоря Гирича «Історичні причини наших поразок і перемог», яку провели депутат Верховної Ради України Тарас Стецьків, депутат Тернопільської обласної Ради Степан Барна, голова СО ГР «За Україну» Дмитро Білоцерковець.

Більше двох десятків журналістів та громадських діячів почули також про «Зарваницьку ініціативу» – ідею широкого громадського руху самоорганізації населення, яка спиратиметься з одного боку на авторитет українських церков, а з іншого боку – на підтримку моральних авторитетів. Цей рух виник у травні 2010 р за результатами зустрічі близько ста громадських активістів Західної України. Однією з перших акцій нової ініціативи є видання книги Ігоря Гирича «Історичні причини наших поразок і перемог». Дослідження присвячене відомому історику Ярославу Дашкевичу, з яким розпочалась робота над плануванням майбутньої книги. Але 25 лютого 2010 р. він помер і роботу продовжили його учні.

У передмові до книги Тарас Стецьків подає два варіанти розвитку суспільства – або вдасться розвіяти «туман політичної брехні» або нас чекають довгі роки протистояння. Для оптимістичного розвитку не вистачає «осмислення нашого минулого і сьогодення, чітко сформульованих причин наших поразок і чітко визначених цілей».

Під час презентації книги на історичну тематику організатори закликали опонентів до серйозної дискусії, а не до навішування ярликів.

За словами Тараса Стецьківа, книга видана накладом 10 000 примірників і тепер головне, щоб із її змістом ознайомились якомога більше українців, формуючи нашу спільну історичну пам'ять, без якої неможливе існування нації.

Фото Сергія Янченка

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ