Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ

У ДОРОГУ З ГРИГОРІЄМ СКОВОРОДОЮ

3 грудня 2012 р. виповнилось 290 років від дня народження Григорія Сковороди — видатного українського філософа, поета, педагога. Цій знаменній даті було присвячено тиждень української філології в Севастопольському міському гуманітарному університеті (СМГУ).
Кожен з днів тижня мав своє гасло, під яким проводились освітньо-пізнавальні заходи: майбутні вчителі української мови та літератури проводили лекторії, вікторини, акції, пізнавальні ігри, інтелектуальні змагання. Усі студенти, викладачі, співробітники та гості університету мали можливість долучитися до літературного доробку письменника, відкрити для себе його філософські ідеї та погляди, ознайомитися з непростим життєвим шляхом непересічної особистості. В університеті також відбулися й традиційні наукові та науково-методичні заходи: наукові читання, «круглий стіл» «Сьогодні студент — учитель завтра», конкурс на найкращий урок та мовні змагання.
7 грудня особливо артистичні студенти продемонстрували художньо-драматичну композицію «У дорогу з Григорієм Сковородою», сценарій якої на основі праць Валерія Шевчука та спогадів учня Григорія Сковороди Михайла Ковалинського, наукових розвідок Олекси Мишанича написала завідувач кафедри української філології, кандидат педагогічних наук Олена Попова.
Плідною роботою та наочними результатами задоволені і студенти, і викладачі. Студентка групи УР-4 Ліля Карабашева розповіла, що над виставою учасники працювали майже два місяці та отримали безцінний досвід в організації таких творчих проектів, а також важливий досвід спілкування студентів різних груп, охоплених однією спільною справою. Ірина Коробач з групи УА-4 відзначила радість від напруженої, але пізнавальної в багатьох аспектах роботи. Причетність до успішного виступу й залучення до такої діяльності вона вважає за честь.
Усі учасники проекту високо оцінили роботу Олексія Дмитрієва (УМ-4) — виконавця головної ролі Григорія Сковороди, який і сам відповідально, творчо поставився до своєї роботи, й інших надихав та підтримував. Поділившись враженнями, Олексій відзначив непросту роботу над непересічним образом поета-філософа, підкреслив, що його полонила глибина думки, закладена у тексті композиції, а оскільки сам студент-актор тяжіє до поетичної творчості, то зіграні сцени дозволили подивитися на своє захоплення новими очима.
Висока ідея вшанувати і якомога більше пізнати багатогранну особистість об’єднала інтелектуальні й творчі зусилля студентів і викладачів. На урочистому підбитті підсумків тижня української філології студенти звітували про проведену роботу та демонстрували свої таланти та вміння у своїх відеороботах, презентаціях, творчих номерах. Присутні оваціями зустрічали найбільш вдалі кадри та коментарі. Почули ми і виконання студентами оптимістичних українських пісень.
До проведення культурно-освітніх заходів долучився Союз українок м. Севастополя в особі голови Тамари Мельник та почесної голови Богдани Процак. Студентам — учасникам художньо-драматичної композиції було подаровано примірники чудової книги Петра Сороки «Маленькі секрети щастя і успіху», яка, за словами автора, є плодом «…численних лекцій та дискусій і довірчих сповідальних бесід зі студентами».
Тиждень української філології завершився 8 грудня — в Севастопольському міському гуманітарному університеті пройшов ІІ етап ІІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка. Сімдесят переможців перших етапів конкурсу — студенти та курсанти вищих навчальних закладів міста, а також учні професійно-технічних училищ — змагалися у літературній творчості, виявляли свою загальну ерудицію та громадянську позицію.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2012

 

Далі

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ