Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
  До окружного адміністративного суду м. Севастополя
Позивач: Громадянин України
Шульга Іван Андрійович
Поштова адреса: 99055, вул. Ген.Хрюкіна, б.20-б, кв.11
Номер засобу зв’язку: 0633069609
Адреса електронної пошти: ivanshulga@bigmir.net
Відповідач: Севастопольська міська рада
Поштова адреса: 99011 вул. Леніна, 3
Номер засобу зв’язку:+38(0692) 54-05-38
Адреса електронної пошти: press@sevsovet.com.ua
  Судовий збір: 32,19 грн.

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ
про порушення мого права громадянина України на участь у місцевому самоврядуванні   Севастопольською міською радою.

На підставі ст. 143 Конституції України і у відповідності до ст. 3, 8.9,13 3акону України «Про місцеве самоврядування в Україні» мені, громадянину  України і члену територіальної громади м. Севастополя, надано право на участь у місцевому самоврядуванні, і також передбачена процедура реалізація цього мого права, як безпосередньо, через загальні збори громадян за місцем проживання, так і через Севастопольську міську раду, шляхом внесення на її розгляд місцевої ініціативи та пропозиції за результатами громадських слухань.   
Порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, порядок внесення місцевої ініціативи, порядок організації громадських слухань відповідно до ст.ст.. 8, 9, 13 3акону України «Про місцеве самоврядування в Україні визначаються статутом територіальної громади м. Севастополя. Затвердження статуту територіальної громади м. Севастополя відповідно до ст. 26 3акону України «Про місцеве самоврядування в Україні» віднесено виключно до компетенції Севастопольської міської ради.
Статут територіальної громади м. Севастополя Севастопольською міською радою досі не затверджений - тому, мені та іншим членам територіальної громади, не представляється можливим реалізовувати своє право на участь у вирішенні питань місцевого значення, віднесених до відання місцевого самоврядування. Крім того, статутом територіальної громади у відповідності до ст.10 3акону України «Про місцеве самоврядування в Україні», також  визначається порядок формування та організація діяльності Севастопольської міської ради.
Такі обставини не заважають Севастопольській міській раді представляти територіальну громаду Севастополя та здійснювати від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», та іншими законами.
За відсутності  статуту територіальної громади міста, Регламент Севастопольської міської ради VІ скликання, затверджений Рішенням І сесії № 11 від 23 листопада 2010 року є основним документом регламентуючим організацію діяльності Севастопольської міської ради, при цьому його положення Розділ І ст. 1; ст. 2 пп. 2,3,5,6,7; ст. 3 п.2; Розділ ІІ  ст. 4 п.1; ст. 5 п.3,8; Розділ ІІІ ст. 10; ст. 11 п.2 та інші суперечать Конституції України, 3аконам України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус місцевих депутатів». Не відповідають ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Положення про постійні комісії ради в частині відкритості їх засідань та участі в їх роботі представників громадськості. Положення про Президію Севастопольської міської ради затверджено рішенням ради без зазначення та посилання на  відповідні законодавчі норми.
Таким чином, Севастопольська міська рада здійснює місцеве самоврядування від імені територіальної громади міста без врахування інтересів її членів, і з порушенням основних принципів місцевого самоврядування зазначених у ст. 4 та вимог ст. 6, 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

      

На підставі викладеного вище, керуючись ст. 75, 77 3акону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 104 – 106, 117, 172 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПРОШУ:

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
  2. Визнати діяльність Севастопольської міської ради такою, яка порушує мої права громадянина України і члена територіальної громади міста на участь у місцевому самоврядуванні у Севастополі.
  3. Зобов’язати Севастопольську міську раду затвердити статут територіальної громади м. Севастополя.   
  4. Зобов’язати Севастопольську міську раду привести Регламент Севастопольської міської ради VІ скликання у відповідність до Конституції України і Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус місцевих депутатів» та інших законів.
  5.  Судові витрати покласти на Відповідача

Перелік документів та інших матеріалів, що додаються:
1. Копія позовної заяви;
2. Копія документу, що підтверджує повноваження Позивача;
3. Підтвердження сплати судового збору.

15 квітня 2013 року                                                     Шульга I.A.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ