Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ОСЬ ДЕ, ЛЮДИ, НАША СЛАВА!

Ніна Василівна Савельєва

Напередодні свята Весни і Праці на майдані Нахімова відбулося урочисте відкриття Дошки Пошани, на яку за високі досягнення у професійній діяльності і сумлінну працю занесені 24 кращих трудівники підприємств, організацій та установ району та 3 найкращих трудових колективи.
Радісно було довідатись про вшанування праці заступника директора інституту післядипломної освіти Севастопольського міського гуманітарного університету з питань зовнішнього незалежного оцінювання, керівника центру ЗНО Ніни Савельєвої. Вона починала працювати методистом з української мови. У 1997 році рішенням ректорату університету було створено кафедру української філології, і Ніна Василівна стала першим її завідувачем. Кафедрою підготовлено більшість учителів української мови й літератури, які сьогодні працюють в школах Севастополя.
Вона розповіла, як разом з колегами й однодумцями – Валентиною Лопатюк та Валентиною Надточій розробляли основні напрямки роботи кафедри. Це мав бути не лише центр навчальної роботи, а й культурно-просвітницький український осередок.
З 2006 року Ніна Савельєва керує Центром ЗНО, у якому ще працюють 5 методистів. Основна робота педагогів – організація і проведення ЗНО для випускників навчальних закладів усіх типів м. Севастополя. Це складний поетапний процес: інформування населення через місцеві ЗМІ щодо щорічних особливостей проведення ЗНО, реєстрація всіх учасників, підбір, навчання і закріплення за пунктами тестування персоналу (педагоги, які забезпечують проведення ЗНО в пунктах тестування), організація роботи пунктів перевірки відкритої частини тестових завдань з української мови й літератури та з англійської мови. Щороку це робота більше ніж з 3500 учнів.
«Сьогодні відчуваю хвилювання і радість, – ділиться своїми почуттями Ніна Василівна Савельєва. – Вважаю, що в моїй особі міська влада оцінила роботу всього колективу Інституту післядипломної освіти, зокрема Центру зовнішнього незалежного оцінювання».
Під час урочистостей Ніну Савельєву вітали керівництво міста, району та її колеги. Важливо відзначити, що вона єдина висловила свою подяку українською мовою.


Її багаторічна колега Валентина Володимирівна Лопатюк розповідає:
«Знаю Ніну Василівну більше 20 років як надзвичайно відповідальну, високоосвічену, інтелігентну людину. Вагомий її внесок сьогодні в чітку й налагоджену підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в нашому регіоні. Вона завжди спокійно, дохідливо інформує як керівників навчальних закладів міста, педагогів, так і батьків, громадськість, мешканців Севастополя про особливості проведення вступної кампанії, а головне, передбачає проблемні моменти і своєчасно вживає додаткових заходів для більшої ефективності роботи. З самого початку запровадження зовнішнього незалежного оцінювання в Україні Севастопольський Центр ЗНО не отримав жодних нарікань у своїй діяльності.
А ще її завжди радісно сприймали і сприймають слухачі курсів підвищення кваліфікації, педагоги різних предметів, яких Ніна Василівна не просто навчає української мови, а зачаровує нею. Особливо цінними є її практикуми з граматики для вчителів української мови й літератури. Як організаторові курсів мені приємно спостерігати, коли мої колеги, не соромлячись, уточнюють у Ніні Василівни ті чи інші складні питання морфології, вживання певних граматичних форм тощо. А це свідчить про відкритість, душевну теплоту Ніни Василівни і, звичайно, з боку вчителів – про їх глибоку повагу, вдячність.
Найбільшою чеснотою українці споконвіку вважали працелюбність. Дійсно, «хто дбає, той і має». Бажаю Ніні Василівні відчувати тільки задоволення, радість від розуміння своєї необхідності людям».
Подальших Вам, Ніно Василівно, успіхів у праці на благо нашого міста-героя Севастополя та на славу України!

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2013

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ