Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ В СЕВАСТОПОЛІ ПОДАРУВАЛИ ВИШИТУ СОРОЧКУ
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ‚
“Флот України”

Фото Лариси Воропаєвої

Під час перебування у Севастополі на святкуванні Дня флоту Президенту України Віктору Ющенку подарували вишиту сорочку. Зробила це голова Союзу українок міста і майстриня-вишивальниця Богдана Михайлівна Процак.
Цей задум у союзянок виник минулого року, коли після вдало проведеної у квітні 2008 року всеукраїнської акції “Одягнемо мера міста у вишиванку” голова Союзу українок Ліля Григорович запропонувала вишити і подарувати сорочку Президенту України. Вона ж через його дружину пані Катерину дістала і мірки.
Богдана Михайлівна має цінну книжку “155 стародавніх українських вишивок”, видану в 1992 році в бібліотечці журналу “Соняшник” у Києві. Там вона і віднайшла рисунок класичної вишиванки. Дістала гарне полотно з натурального льону. Робота тривала з перервами загалом близько двох місяців — вишивання робилось і в поїзді до Тернополя, і там, де майстриня була в гостях. Як каже пані Богдана, вишивала вона тільки в доброму настрої і з молитвою.
Коли стало відомо про приїзд Президента України до Севастополя, командувач ВМС Збройних Сил України адмірал Ігор Тенюх посприяв короткочасній зустрічі для вручення подарунку.
“Для севастопольців така приємність вас бачити, а я дарую вам сорочку від Союзу українок”, — сказала пані Богдана. Віктор Андрійович відразу зауважив: “То мої мірки!”. Можливо, згадавши, як 22 січня 2006 р. він урочисто вручав пані Богдані Процак знак “Орден княгині Ольги” ІІІ ступеню, додав: “Завжди приємно вас бачити”. Богдана Михайлівна теж пригадала той момент і сказала: “Ми з вами належимо до пластового сеньйорату‚ і наше гасло “Бог і Україна!” і привітала його, як і тоді, пластовим вітанням “СКОБ!”. Це скорочення гасла “Сильно! Красно! Обережно! Бистро!”.
У знавця і колекціонера українських вишиванок Віктора Ющенка, мабуть, сотні вишитих сорочок. Але лишається надія, що він колись згадає цю зустріч, вдягне саме цю вишиванку і відчує від неї тепло і любов українців Севастополя.

Фото Миколи Владзімірського

Фото Миколи Владзімірського

газета “Флот України”, 15 липня 2009 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ