Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ПОСЯГАННЯ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ

Звернення до народних депутатів, політичних партій та громадських організацій України

Останнім часом велике занепокоєння української громадськості викликають численні й форсовані зустрічі українських і російських керівників з питань перебування російських військ на теренах України, у Севастополі й Криму. Зміст цих переговорів та домовленостей приховується від широкого загалу.
Результати зустрічі між віце-прем’єром України Роговим та заступником глави уряду Росії Клєбановим оприлюднені не були, за винятком повідомлення про задоволення з боку Клєбанова ходом розмови щодо різних аспектів перебування Чорноморського флоту Росії в українському місті Севастополі.
На 28 травня планується нова зустріч цих фігурантів з приводу військової присутності Росії в Україні.
Водночас Президент України схвалив пропозицію глави Севастопольської міської державної адміністрації Жунька про передачу частини повноважень уряду України у питаннях базування російського флоту в Севастополі місцевій адміністрації, що є подальшим усуненням Української держави від контролю над власною територією.
Крім того, надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Києві Черномирдін призначив постійного представника Росії в Севастополі Музиченка, який вже почав виконувати свої обов’язки, що, як і саме призначення, далеко виходять за рамки усталеної дипломатичної практики.
Ця безпрецедентна активність на південному напрямку, що ретельно приховується від народних депутатів, громадськості, усього українського народу, змушує думати, що йдеться про діяльність, що межує з державною зрадою і може призвести до втрати Україною частини її території.
Враховуючи надзвичайну небезпеку ситуації, що склалася, вимагаємо створення тимчасової депутатської комісії Верховної Ради з питань перебування іноземних військ на території України і надання цій комісії вичерпної інформації щодо усіх конфіденційних переговорів з російською стороною з приводу базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі та інших місцях Кримського півострова.
Звертаємо вашу увагу, що найактивніші переговори з Росією відбуваються у період структуризації та формування керівних органів українського парламенту, очевидно з метою скористатися нагодою і поставити народних депутатів України перед доконаним фактом, коли відповідна реакція з їхнього боку може виявитися вже запізнілою.

Громадський комітет  «Український Севастополь»

„Шлях Перемоги“ № 20 (2507) • 15 травня 2002 р.

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ