Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

НЕ ПОРА...

Таке рішення, щоб зберегти обличчя, прийняла президія міськради щодо побудови пам'ятника Сталіну в Севастополі, ініційовану своєю ж комісією під управлінням Марата Туткевича, майже тиждень тому. Невідомо, що спонукало комуністів відмовитись від ідеї-фікс - чи дзвінок з вищої інстанції влади, чи самоусвідомлення глупоти, чи тиск громадських організацій. Можливо, безумців зупинив правовий коментар Севастопольської правозахисної групи. Та обурених і протестуючих людей - людей доброї волі - вже було важко зупинити. Тому від участі у пікеті сесії міськради відмовились лише ті, хто усвідомив факт досягнення своєї мети. За великим рахунком метою діяльності громадських організацій повинне бути створення такої атмосфери політичного життя, яка унеможливила б саму появу таких марнославних ідей. Чи в багатьох жертв виникає ідея цілувати руки і ноги своїм катам?

Під час пікету розповсюджувалась газета «Сталинская правда»- таке собі сардонічне відлуння комуністичної «Севастопольской правды», яка присвячує катам українського народу цілі випуски. Майже кожному депутату вручений правовий коментар СПГ. На гаслах, підготованих в Асоціації національно-культурних товариств були перераховані всі злочини ката народів.

Слово організаторам спротиву:
Валерій Мілодан, голова Асоціації національно-культурних товариств Севастополя:
Ніхто не гарантує, що питання про побудову пам'ятника не буде включене до порядку денного на цій або наступній сесії, але депутати мусять знати, що є значна частина севастопольців, які виступають проти побудови пам'ятника Сталіну. Не кажучи вже про все ті злочини, які пов'язані з його ім'ям, рішення депутатів може призвести до значного розколу населення міста. Шкода, що у людей така коротка історична пам'ять.

Роман Романов, виконавчий директор Севастопольської правозахисної групи:
Пікет показав, що в місті Севастополі є організований спротив абсурдним ідеям, які виникають в головах радикалів, що входять до складу міськради. На пікеті був представлений широкий спектр громадських організацій і партій міста. Вважаю, що наші ідеї і наші вимоги були чіткими і зрозумілими і невключення цього питання до порядку денного сесії є перемогою організацій, які об'єдналися в Антисталінський комітет.

До сказаного треба додати, що учасники Антисталінського комітету показали взірець тог, як невеликими силами, простими діями, зверненням до людей, які приймають рішення, відстоюванням прав людини, врешті-решт закликом до здорового глузду можна досягти бажаних результатів. Отже, перемога?

Не забуваймо, що спокій в Севастополі, який доля і влада перетворили в експериментальний майданчик, може тільки наснитися. Політично стурбовані вже підняли нові жупели - «Великому Октябрю - статус государственного праздника», «Севастополю - статус России» (саме так!). Але це вже питання суто медичне.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,
Севастополь

“Українське Слово”
№ 40 від 4-10 жовтня 2001 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ