Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Ще одна книга про багаторічну історію українського флоту

4 липня 2007 року в приміщенні телестудії телерадіокомпанії Військово-Морських Сил Збройних Сил України "Бриз" відбулась презентація книги начальника ТРК "Бриз", члена Національної спілки журналістів України, лауреата літературних премій Міністерства оборони України та імені Марка Черемшини капітана 1 рангу Мирослава Мамчака "Україна: шлях до моря. Історія Українського флоту".

Книга була надрукована у видавничій фірмі "Прут-Принт" (м. Снятин) і присвячена 15-й річниці відродження національного військового флоту України.

Використовуючи величезний історичний матеріал, посилання на який існує в додатках, Мирослав Мамчак системно описав історію українського флоту від часів давньої України до сьогодення. В книзі також подана хронологія розподілу Чорноморського флоту колишнього СРСР та найважливіші дати морських походів національного флоту, де першою датою вказаний 218 рік, коли був зафіксований спільний морський похід праукраїнців-антів з готами на Афіни і Салоніки.

Мирослав Андрійович погоджується із тим, що ця праця є популярним викладом морської історії України і каже, що цією книгою хотів закликати істориків і науковців до більш грунтовних досліджень в цьому напрямку. Цінність книги у наведеній величезній кількості відомих і невідомих історичних фактів, підтверджених документально, а також у великій кількості ілюстрацій.

Передмова до книги написана віце-адміралом, Командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України, післямова - полковником, кандидатом історичних наук, начальником кафедри українознавства і всесвітньої культури Севастопольського війсково-морського інституту ім. Нахімова Андрієм Лубенцем.

Видання здійснене при фінансовій підтримці народного депутата від фракції БЮТ Юрія Триндюка та Снятинських районної ради і райдержадміністрації.

Ближчим часом із змістом книги можна буде ознайомитись і на сторінках сайту "Українське життя в Севастополі".

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

На фото автора: під час презентації книги.

Авторский надпис на книзі піднімає її цінність І

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ