Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ

«ЛЕСИНІ ЧИТАННЯ» У МАЙБУТНІХ БАНКІРІВ

23-26 квітня 2013 р. в Севастопольському інституті банківської справи Української академії банківської справи Національного банку України відбулися Лесині читання. Круглий стіл «Життєвий і творчий подвиг Лесі Українки» об’єднав студентів Української академії банківської справи (м. Суми), Севастопольського інституту банківської справи УАБС НБУ, Університету банківської справи НБУ (м. Київ), Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ, Львівського інституту банківської справи УБС НБУ, Харківського інституту банківської справи УБС НБУ.
Відкрив захід директор Севастопольського інституту банківської справи УАБС НБУ Валерій Огієнко. З головною доповіддю виступила доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології та методики викладання Кримського гуманітарного університету Світлана Кочерга.
Привітала зібрання кандидат педагогічних наук, доцент кафедри правознавства Севастопольського інституту банківської справи Наталія Яремчук.
Із науковими презентаціями виступили студентки 3 курсу Севастопольського інституту банківської справи УАБС НБУ Анастасія Пастушко («Фольклор в житті та творчості Лесі Українки») та Ліонгіна Потьомка («Епістолярій Лесі Українки. Мовленнєвий етикет українського народу»).
Студентка Української академії банківської справи (м. Суми) К. Прохоренко продемонструвала результати дослідження «Леся Українка і Сумщина». «Леся Українка та Вільям Шекспір» — тема доповіді студентки 1-го курсу Черкаського інституту банківської справи Вікторії Лущан.
Студентки Харківського інституту банківської справи Юлія Тимченко, Оксана Савченко, Марина Шавлак презентували роботу «Леся Українка у пошуках жіночого щастя».
Студент Львівського інституту банківської справи УБС НБУ Дмитро Цілуйко виступив із презентацією «Notre dame d’Ukraine. Україна в конфлікті міфологій» за працею Оксани Забужко.
За словами Наталії Яремчук, «наукові презентації студентів дали змогу всім присутнім спостерігати за тим, як у жадобі життя, жадобі творчості, пізнання й праці Леся стала не тільки поетом і драматургом, а й принесла щедроту свого таланту і в прозу, і в критику, і в публіцистику, і в історію, і в етнографію та фольклор».
Після перерви відбувся літературний вечір «У кожнім серці людськім цілий світ», присвячений творчості Лесі Українки, який виявив талановитих студентів, котрі декламували вірші, інсценізували уривки творів, співали пісні.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ
* * *
Заступник директора Севастопольського інституту банківської справи УАБС НБУ Оксана Грищенко:
– «Лесині читання» у нас проводяться вперше. Для Севастополя, а також для інституту це важлива подія. Національний банк України запровадив традицію проведення у всіх своїх навчальних закладах читання, присвячені видатним особистостям України. Шість років тому в Черкаському інституту банківської справи УАБС НБУ були проведені Шевченківські читання, у Львові були Франківські, у Харкові – Сковородинські. І тепер наш інститут, якому виповнилось три роки, приймає гостей з інших споріднених закладів. Для студентів це дуже важливо й відповідально, вони старалися, до того ж Леся Українка певний час проживала, лікувалася в нашому Криму.
Я захоплена чудовою українською мовою, яка сьогодні лунала в стінах інституту, талановитою і колоритною молоддю, яка демонструє свої інтелектуальні і артистичні здібності.

Заступник директора Львівського інституту банківської справи УБС НБУ Ірина Жеребило:
– Ми приїхали до своїх колег, з якими маємо тісні і дружні зв’язки, у Севастополь. До делегації увійшли студенти з різних курсів, з різних спеціальностей, які три місяці готували наукові доповіді і творчі композиції, у тому числі голова студентського самоврядування. Важливо, що ми одночасно обмінюємось педагогічним і виховним досвідом в рамках засідання ради з навчально-виховної роботи.

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології та методики викладання Кримського гуманітарного університету Світлана Кочерга:
– Ця подія є важливою для всіх її учасників. Маю багато приємних вражень, починаючи зі стін цього інституту. Це, безперечно, вищий навчальний заклад європейського рівня. До того ж ошатно виглядають і вишиванки, у які були вдягнені студенти. Директор інституту Валерій Огієнко прагне виховувати молодь з широким світоглядом, з розумінням цінностей української культури. Особливо приємне враження від поезії, прочитаної ним під час вітального слова.
Ми не просто намагаємось долучити студентів до української культури, а й показати, як сім’я Косачів була також тісно пов’язана із юриспруденцією та фінансовою справою, адже фінансові ресурси необхідні для проведення будь-якої культурної події. Сама Леся Українка неодноразово жертвувала на культурні заходи, зверталась до заможних людей з проханням допомогти тій чи іншій справі. Цьому була присвячена моя доповідь.
Не можна не порадіти від наукових робіт молодих людей. Вони володіють гарною вишуканою мовою, взяли яскраві теми. Ця подія є особливою барвою у вивченні творчої спадщини Лесі Українки, і я сподіваюсь на щасливе продовження цієї ініціативи.

Після закінчення «Лесиних читань» поділилася враженнями кандидат педагогічних наук, доцент кафедри правознавства Севастопольського інституту банківської справи УАБС НБУ Наталія Яремчук:
– 25 квітня 2013 р. відбулося покладання квітів до пам’ятника Лесі Українці в Балаклаві. Екскурсія містом відтворила певний період життя поетеси, думки якої в «Кримських спогадах» перелітали до країни, де «небо синіє, виноград зеленіє, де грає сонця проміння кохане». У музеї Лесі Українки в Ялті актори аматорського ексклюзив-театру запропонували гостям інсценізацію уривків творів Лесі, що торкнулися струн душі глибиною художнього осягнення, емоціями, заворожили особливими чарами щирості, вистражданості, неспокоєм духу та культурою відчуттів.
Минатимуть роки, пилом розвіється скороминуще, нетривке, недобре, а вічне ввійде у вічність, не так у бронзу чи мармур, як в очі людські, у душі, в надії людей. Лесина вдача, самокритичність, принциповість, працелюбність, сила волі й вірність слову давно стали ідеалом для багатьох сучасників, а твори переконують, що ота страшна байдужість від наших душ, від людей – пришельців зі свого недосконалого світу, в якому «не можуть своїм життям до себе дорівнятись». Не втратьмо себе! Дозвольмо духовності проростати через нашу буденність!

"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2013 >

Виступає Світлана Кочерга

Вікторія Лущан

Анастасія Пастушко

Дмитро Цілуйко

Марина Шавлак, Оксана Савченко та Юлія Тимченко

Студентка Львівського інституту банківської справи Олени Хміль передає подарунок директору Севастопольського інституту банківської справи УАБС НБУ Валерію Огієнку

Виступ Наталії Яремчук

На згадку про гостинний Севастополь

Ліонгіна Потьомка та Анастасія Пастушко (Севастопольський інститут банківської справи УАБС НБУ)

Студенти Львівського інституту банківської справи УБС НБУ

Ліонгіна Потьомка та Анастасія Пастушко (Севастопольський інститут банківської справи УАБС НБУ)

Юлія Пархоменко (Харківський інститут банківської справи УБС НБУ)

Студенти Сумської академії банківської справи НБУ

Тетяна Ружецька (Севастопольський інститут банківської справи УАБС НБУ)

Біля памятника Лесі Українці в Балаклаві

Відвідини музею Лесі Українки в м. Ялта

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ