Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Звернення Севастопольської міської державної адміністрації в зв’язку із ситуацією, що склалася в результаті установки ВМС ВР України на Графській пристані пам’ятної дошки на честь 90-річчя підйому українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту

Шановні севастопольці!

5 липня 2008 року представники ряду політичних партій і громадських рухів (зокрема, Партії регіонів, ПСПУ, «Російського блоку», «Російської громади Севастополя»), кілька десятків радикально налаштованих мешканців міста перешкодили встановленню військовослужбовцями ВМС ЗС України на Графській пристані пам’ятної дошки на честь 90-річчя підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту в 1918 році.

Командування Військово-Морських Сил України як ініціатор установки пам’ятного знака одержало в законному порядку всі необхідні документи, в тому числі дозвіл Державної служби з питань національної культурної спадщини. Це дало повне право військовим морякам України розпочати встановлення пам’ятної дошки.

Акт вандалізму, спровокований хуліганськими елементами, є, по суті, спробою розпалити в місті міжнаціональну ворожнечу, зруйнувати взаєморозуміння і згоду в регіоні. Пікетники продемонстрували крайню нетерпимість до інших думок. Поважаючи героїчне минуле й історичну місію Севастополя, ми зобов’язані в нашому багатонаціональному полікультурному регіоні виважено і відповідально ставитися до осмислення складних, часом трагічних фактів нашого загального минулого.

Учасники пікету, що зірвали дошку, не обмежилися вчиненим, вступивши в силове протистояння з військовослужбовцями і працівниками міліції. Організатори протизаконної акції не могли не знати, що морякам строкової служби військовий статут забороняє вступати в силове протистояння з цивільним населенням, тому що матроси покликані його захищати. Тільки витримка і громадянська відповідальність керівників флоту й органів внутрішніх справ не дозволили цій провокації дійти до критичної межі.
Представники депутатського корпусу, які очолили протиправну акцію, прекрасно знають, що в сучасному суспільстві законним способом вираження своєї незгоди є звернення в судові органи. У правовому і демократичному суспільстві лементи, молотки, ціпки, фарба не повинні бути аргументами в захисті точок зору громадських рухів і політичних партій. Однак лідери відомих у місті політичних сил забажали скористатися протиправними методами. Хуліганські дії пікетників призвели не тільки до псування комунального майна, а й поставили під загрозу життя і здоров’я оточуючих людей. Провокатори завдали тілесних ушкоджень матросам строкової служби, зруйнували встановлені риштування, залили фарбою стіни пристані і причал, зірвали вітальний плакат, присвячений 16-річчю створення ВМС України, з арки Графської пристані.

Міська адміністрація засуджує діяльність суспільно-політичних лідерів, готових піти заради досягнення своїх цілей на крайні дії, ставлячи під загрозу благополуччя городян і гостей Севастополя.

У даний час слідчим управлінням МВС України в м. Севастополі порушено кримінальну справу за фактом злісного хуліганства. За останні три роки це перша кримінальна справа, порушена за результатами політичної акції. Будуть ужиті всі необхідні заходи для виявлення організаторів і учасників протиправних дій. Винні в розпаленні протистояння і псуванні комунального майна будуть притягнуті до відповідальності у встановленому законом порядку.

За даними керівництва УМВС у Севастополi, лідери ряду місцевих громадських організацій і політичних партій готують нові резонансні акції.

Севастопольська міська держадміністрація звертається до керівництва міської Ради із закликом зібратися за столом переговорів разом з керівниками політичних партій і рухів, командуванням двох флотів, представниками ради ветеранів і обговорити суспільно-політичну ситуацію в місті, виробити загальні превентивні заходи для підтримки громадського порядку і збереження миру в нашому загальному домі - Севастополi.

Голова Севастопольської міської держадміністрації С.В. Куницин
10-07-2008 р.

Переклад з російської

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ