Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

“Я БЫ НЕ ХОТЕЛ, ЧТОБЫ ПРЕВАЛИРОВАЛА ДРУГАЯ ТОЧКА ЗРЕНИЯ...»
ГРИМАСИ ОДНОВЛАДДЯ

Післявиборний Севастополь повниться пристрастями, підігрітий невизначеністю у керівництві держави, шаленим зростанням тарифів на комунальні послуги та цін на продукти харчування, завалами сміття й неминучим наближенням опалювального сезону. Дві гілки влади кивають одна на одну:
«Если бы я работал в госадминистрации, я бы защищал позиции по тарифам и защищал бы их очень серьезно...» - заявив голова міськради Валерій Саратов, проводячи 9 жовтня “Час преси” для місцевих ЗМІ. Отже, треба розуміти, що севастопольцям було б добре, якби голова міськради був на місці голови держадміністрації. На своєму ж місці він готовий хіба що звести пам’ятник російській імператриці Катерині II, позаяк “...во всех странах мира матери и отцы городов, основатели городов, имеют память».
(Цитата, правда, свідчить хіба що про гарну пам’ять вищезгаданої, даруйте, пані. І це безперечно, інакше вона не завдала би стільки лиха українському народові. З доброю пам’яттю у скривдженого народу тепер – проблема. Він волів би забути самодержицю, а не зводити їй пам’ятники).
Переконаний у правильності рішення міськради, пан Саратов не очікував наштовхнутися на жорстку полеміку з боку представників четвертої влади щодо здорового глузду такої побудови. Журналіст часопису “Флот України” нагадав посадовцю, як різко негативно відгукнулися свого часу про особистість російської імператриці Пушкін, Крилов, Радищев, Герцен, Добролюбов, Максиміліан Волошин, Тарас Шевченко. А також про події сьогодення: про кров, що вже пролилася в Одесі через встановлення подібного пам’ятника. Крим, як відомо, політично складніший у порівнянні з Одесою регіон. То як же збирається посадовець такого рангу забезпечити злагоду у місті?
Голова міськради на мить розгубився, від чого почав наводити такі вагомі аргументи, розшифрувати котрі не взявся б, мабуть, найфаховіший історик. Судіть самі:
«Я хочу сказать свою точку зрения, я не знаю, была бы Украина в тех границах сегодня, если бы не Екатерина II... Я искренне считаю, что можно вот сейчас провести референдум в Севастополе, и 90 с лишним процентов выскажутся за то, чтобы памятник поставить. И совет принял такое решение. Мы за счет бюджета делаем мемориальный знак депортированным крымским татарам.., а за небюджетные деньги памятник Екатерине II, которая создала Украине те границы, в которых она сейчас пребывает. Мы поставили хороший памятник Шевченко в городе. У вас не вызывает возмущения то, что поставили памятник Шевченко? А мне такие вопросы тоже задают. Вот военные задают такие вопросы: может, надо было поставить этот памятник на территории части ВМС Украины, как Российский флот поставил памятник Ушакову на территории штаба. Если человек, Екатерина II, основала город Севастополь, давайте отдадим ей память... А дальше можно дискутировать долго. Должны ли были казаки находиться в центре Украины, когда это были вооруженные формирования, которые должны были защищать границы государства? Сегодня россияне поставили памятник Екатерине и казакам в Тамани, первым казакам, которые высадились. И это было логично, потому что это было единое государство и украинские казаки создали кубанское, вот это вот все, территорию отвоевали, потому что эта структура, которая создавалась, и которая изначально ставила своей задачей охрану рубежей. Сегодня, когда вот рассказывают некоторые точку зрения о том, что разогнали, значит, Запорожскую Сечь. Уважаемые товарищи, любое государство в центре города вооруженные формирования с непонятными целями не стало бы содержать. Это было раньше, это было и сейчас. Это были пограничники - они пограничниками и остались и завоевали Кубань. Я надеюсь, что я достаточно убедителен, потому что сейчас вот, как средства массовой информации начнут это подавать и писать, я бы не хотел, чтобы превалировала другая точка зрения...».
А й справді, для чого інші точки зору, якщо міськрада Севастополя на 74% складається з представників Партії регіонів, які створили коаліцію з ще більшими “патріотами” України – комуністами, прогресивними соціалістами та представниками “Русского блока”? Де вже тут “превалировать иной точке зрения”, навіть якщо б вона була абсолютною істиною?

Лідія СТЕПКО.
м. Севастополь.

"Кримська Свiтлиця"

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ