Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

У СЕВАСТОПОЛІ СТВОРЕНО "УКРАЇНСЬКУ ГРОМАДУ"

У Севастополі створено громадську організацію "Українська громада Севастополя", яку очолив головний редактор ТРК "Бриз" Мирослав МАМЧАК.
Як повідомив М. Мамчак в інтерв’ю кореспонденту УНІАН, метою створення організації є, в першу чергу, об’єднання усіх українських громадських організацій міста, діяльність яких спрямована на зміцнення української державності, духовності у Севастополі. По-друге, за його словами, - це підтримка громадським рухом українських закладів культури, мистецтва, українського бізнесу.
Як сказав М. Мамчак, "ми прагнемо проголосити, що у Севастополі є українська громада, і щоб ніхто не говорив, що тут, у Севастополі, немає українців".
За словами голови організації, статут організації передбачає як індивідуальне членство, так і колективне.
До складу громадської організації кооптованими членами увійшли Товариство "Просвіта", організація "Українське козацтво", Фундація імені Тараса Шевченка, Реєстрове козацтво та низка інших громадських організацій, повідомив М. Мамчак.
За словами голови організації, "ми не маємо на меті якусь політичну діяльність, але будемо підтримувати ті політичні партії, які відстоюють політику Президента України, спрямовану на зміцнення української державності в Криму і Севастополі".
Як додав М. Мамчак, найближчим часом відповідні документи новоствореної організації будуть передані на реєстрацію. За його інформацією, практично вже вирішене питання з офісом організації, який буде знаходитися в центрі міста.
Джерело - http://crimea.unian.net/ukr/detail/1141

ЩЕ ОДНА СПРОБА ОБ’ЄДНАТИСЯ...

Скільки там у нас гетьманів на двох українців? Правильно..., а може, й усі п’ять. Та які там рахунки між своїми?
Тому розумнику, що першим запримітив цю загальнонаціональну нашу рису, треба давно звести пам’ятник. Розбрат, що, наче прокляття, віками тяжів над нацією, вже накоїв чимало лиха. Але історія так нічому нас і не навчила: від пересічних громадян до найвищих ешелонів влади між українцями - повальний розбрат.
У Севастополі сьогодні мешкає близько 80 тисяч українців. Є серед них пересічні й не зовсім, і зовсім непересічні. Думається, що саме ті, хто "не зовсім", створили свого часу громадські організації й ними керують... на свій розсуд. Певної злагодженості дій між усіма громадськими організаціями немає й, здається, не було ніколи. Коли на горизонті з’являється якийсь спільний ворог, тоді трохи починають ворушитися, роблять спільні заяви. Подія мине, й знову - ніби поснули. Їм би об’єднати свої зусилля, аби відстоювати інтереси громади послідовно й наполегливо, може, і влада б якимось чином до українства дослухалася. Правда, останнім часом спроби об’єднавчого характеру таки мали місце. Тижнів зо три тому Богдан Мороз - лідер громадської організації "Конгрес українців Севастополя" зібрав з десяток громадських організацій, довго розповідав про українство, що мешкає за кордоном, наводив приклади, як у Чикаго українців, що не гуртуються, називають баняками, і, здається, переконав зібрання: близько десяти організацій зголосилося об’єднатися, створивши координаційну раду.
Не встигли ще й чорнила на тому об’єднавчому протоколі висохнути, як вже почався новий об’єднавчий процес: цього тижня три громадські організації: "Просвіта", Українське козацтво Севастополя та Фундація ім. Т. Шевченка створили нову громадську організацію під назвою "Українська громада Севастополя", яка має на меті координувати дії всіх громадських організацій українців міста.
Як стверджують засновники: отаман Севастопольського козацького куреня Мирослав Мамчак, голова Фундації ім. Шевченка м. Севастополя Богдан Вуйко та голова севастопольського осередку "Просвіти" Володимир Проценко, з весни 1917 року у Севастополі існувала громадська організація під такою назвою, була активною й навіть мала більшість у тодішній Севастопольській міськраді. Новостворена організація має на меті продовжити традиції славної попередниці, а також хоче координувати дії всіх громадських організацій українців міста та українського життя в Севастополі взагалі.
Засновники задекларували такі наміри: працювати на зміцнення державних засад, захищати український бізнес, боротися з корупцією, повернути до національних коренів певну частину севастопольців. Крім того, вони планують відкрити офіс та створити сайт організації (до речі, сайт "Українське життя в Севастополі" існує вже 7 років), співпрацювати з усіма громадськими організаціями інших національностей та ВМС ЗС України, найняти юристів й підтримувати ветеранів війни. До лав новоствореної організації засновники запрошують не лише українців, а всіх, хто вважає себе патріотом своєї держави. Фінансувати організацію будуть місцеві комерційні структури. Правда, на сьогодні, зі слів Б. Вуйка, грошей поки що ніяких немає, але є бажання координувати дії інших громадських організацій й "...допомагати їм грошима й людським ресурсом".
На превеликий жаль, у лідерів інших громадських організацій поки що немає жодного бажання бути скоординованими новоствореною організацією. Свідченням того стала абсолютно порожня зала, де відбувалася презентація новоствореної організації. Більше того, зі слів лідерів інших громадських організацій: Богдана Мороза, Богдани Процак, Івана Шульги, Євгенії Вітвицької та інших, їх навіть на презентацію не запросили. Отже, вищезгаданий "людський ресурс" залишився за лаштунками. Цікаво, хто відважиться за таких обставин надавати кошти на задекларовані наміри? Як там мовить наш мудрий пересічний українець: "Дайте гроші, бо ми хороші"?
Першою справою новоствореної організації, кажуть засновники, стане встановлення у Ялті пам’ятника Т. Шевченку. "Будь-хто з севастопольців, - сказав у прямому ефірі на ТРК "Бриз" п. Богдан Вуйко, - може скористатися нагодою й відвідати м. Ялту 8 грудня, де буде встановлена скульптура. Автобус вмістить всіх бажаючих".
Будемо сподіватися, що буде кого вміщати, що справді вмістить, і що мої побоювання марні...

Лідія СТЕПКО.
м. Севастополь.

"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2007 > Тема "Крим - наш дім"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ