Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

В Севастополі вшанували пам’ять жертв голодоморів

24 листопада в Севастополі, як і в усій Україні, відбулись меморіальні заходи із вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років.
Траурний мітинг відбувся на майдані Нахимова. Промовці говорили про злочин сталінсько-більшовицької системи, виступали і свідки тих жахливих часів.
Учасники заходу - представники міської державної адміністрації, військовики ВМС ЗС України та небайдужі до трагедії українського народу люди, яких зібралось більше п'ятисот чоловік, запалили від своїх свічок символічний Хрест із свічок в пам'ять про загиблих під час Голодомору. Всі присутні уважно слухали трансляцію промови Президента України на Михайлівській площі в столиці нашої Батьківщини місті Києві.
Після офіційної частини священики чотирьох севастопольських релігійних громад Української Греко-Католицької церкви, Української Православної Автономної церкви, Української Автокефальної Православної церкви та Української Православної церкви Київського Патріархату відслужили спільну панахиду за померлими від Голодомору.
До траурних заходів приєднались Володимир Стефановський ("Морське зібрання" міста Севастополя) та москвич, секретар Об'єднання ревнителів пам'яті генерал-майора Михайла Дроздовського (одного із лідерів Білого Руху) Станіслав Васильєв. Зокрема, оцінюючи злочин 1932-1933 років, В. Стефановський сказав кореспонденту, що робітничо-селянська влада не врятувала свій народ, а С. Васильєв зауважив, що до вшанування в Україні жертв геноциду негативно ставиться не вся Росія, а, швидше, окремі люди в російському уряді.
У своїй промові священик УГКЦ в Севастополі о. Микола Квич сказав:
"Сьогодні вся Україна запалює свічки, щоби пом'янути тих людей, які віддали своє життя ні за що - вони не обороняли ні своєї сім'ї, ні свого життя, не обороняли своєї Батьківщини. Вони просто помирали тому, що не мали чого їсти.
Кожна запалена свічка є знаком любові до нашого ближнього - основи християнства. І увесь світ може врятувати тільки любов.
Кожен із нас мусить бути вдячний Богові за те, що ми маємо незалежну і суверенну Україну і пам'ятати ті численні жертви тоталітарної системи".
Шістсот свічок та шістсот стаканів для них, гранітна плита з викарбуваним на ній написом "Пам'ятаємо загиблих у час Голодомору. Сподіваємось на щире співчуття. Віримо у світле майбутнє України" до майбутнього монументу жертвам Голодомору були закуплені і зроблені за рахунок коштів членів громадської організації "Молодіжний союз "Наша Україна" та її прихильників. Організацію, яка налічує більше 70 членів, очолює енергійний Дмитро Білоцерківець. Вони відзначились і раніше участю в патріотичних заходах, наприклад, під час розгортання найбільшого у світі прапора в Севастополі 26 вересня ц. р.
Після проведення заходів кілька десятків людей ще довго залишались біля хреста із свічок і слухали пронизливий реквієм, написаний в пам'ять про жертв геноциду.

Текст і фоторепортаж Миколи ВЛАДЗІМІРСЬКОГО

Траурний мітинг

До траурних заходів приєднались Володимир Стефановський (Морське зібрання міста Севастополя) та москвич, секретар Об'єднання ревнителів пам'яті генерал-майора Михайла Дроздовського (одного із лідерів Білого Руху) Станіслав Васільєв

Учасники заходу запалюють від своїх свічок символічний Хрест із свічок.

Продовження тут

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ