Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Автор законопроекту про Севастополь нардеп Юрій Ганущак:
«У місті і зараз немає самоврядування, а незабаром місцева влада зовсім втратить право розпоряджатися земельними ресурсами».

Про це на прес-конференції в Севастополі, заявив народний депутат України від фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Ганущак.

Юрій Ганущак

«У Севастополі — багатовладдя. Самоврядування не існує — не обирається міський голова, а місцевою Радою не формується виконавча влада. Невідомо, хто приймає легітимні рішення в Інкермані і як реалізуються управлінські функції у Качі».

Подібні питання обговорювалися в ході прес-конференції на тему «Чи бути закону про місто Севастополь?». Але, впору було ставити інше питання, як можна врятувати ситуацію і негайно прийняти закон про місто Севастополь. Чому треба поспішати?

За словами нардепа від опозиції Юрія Ганущака, нещодавно був прийнятий закон № 10043 «Про розмежування комунальної та державної власності». Він подавався у парі з законом «Про створенням Земельного банку». Суть в тім, що законодавчий акт про розмежування земель суттєво змінює повноваження місцевих рад, обмежуючи їх юрисдикцію межами забудови населених пунктів. Іншими словами, незабаром місцева влада Севастополя, в принципі як і інших міст, втратить право розпоряджатися земельними ресурсами, що є в її розпорядженні на сьогоднішній день.

«Це не просто бізнес, це дуже великий бізнес. Фактично цей закон дає можливість непрозоро і безконтрольно віддавати землю в руки людей, прізвищ яких ви ніколи не дізнаєтеся, — зауважив Юрій Ганущак — Після цього закон про ринок землі вже не потрібен. Незручне запитання обійшли в оригінальним спосіб».

Але що відбувається з законом про Севастополь? Про нього говорять, їм спекулюють під час передвиборної риторики, але провладна більшість його вперто ігнорує. Причина проста — немає політичної волі вводити реальне самоврядування в Севастополі, немає бажання ефективно розвивати території. До того ж, бізнес не йде туди, де дислокуються військові бази. Такі висновки експертів, засновані на прикладах світової практики.

Але як же бути з демілітаризованою Балаклавою і великим потенціалом територій Байдарської долини — нашої міні-Швейцарії?

«Відповіді на це питання варто чекати найближчим часом. Бо бізнес вже прокладає туди дорогу, — сказав Юрій Ганущак ».

Юрій Іванович також припустив, що саме питання щодо вільного розвитку Балаклави і територіях Орлиновської сільради, може стати локомотивом для прийняття в цілому закону про Севастополь. Зволікання тут призведе до великих втрат. Треба поспішати, інакше при вступі в силу законодавчих актів про «розмежування земель» і земельний банку, Севастополь так «упакують» в межі забудови, що він зовсім втратить всякий інтерес для бізнесу, а значить і для розвитку.

Прес-секретар Севастопольського регіонального
виборчого штату Об'єднаної опозиції «Батьківщина»

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ