Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

НІ – УКРАЇНОФОБІЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ!

Відсутність в Севастополі школи з українською мовою навчання є порушенням права українців, росіян, кримських татар та представників інших національностей на отримання освіти українською мовою як державною у державних і комунальних освітніх закладах міста. "Позиція міністра освіти та науки України Івана Вакарчука є чіткою: ніхто не має права і не повинен мати можливостей обмежувати конституційне право громадян здобувати освіту державною мовою. Оволодіння рідною та державною мовами є важливою передумовою для подальшого життєвого успіху молодої людини, її повноцінної інтеграції в українське суспільство", – повідомила прес-служба Міносвіти 11 вересня 2008 року.

Будівництво української школи-колегіуму заплановане на березі бухти Круглої (Омега), але фінансування до цього часу було відсутнє.

Севастопольська міська рада на сесії 11-12 листопада 2008 р. вчергове продемонструвала свою антидержавну, сепаратистську, антиукраїнську та українофобську сутність під час голосування про виділення коштів на продовження робіт по будівництву української школи-колегіуму з найвищими освітніми стандартами. Не проголосувала за рішення найбільша фракція депутатів Партії регіонів та інші антидержавні сили. Таким чином, регіонали, які одним із гасел висувають вимогу другої державної мови в Україні, прийняли незаконне рішення, яке перешкоджає отриманню освіти українською мовою молодим севастопольцям.

Місцеві депутати не вперше порушують і свій регламент, у якому зазначено: "Діяльність Севастопольської міської Ради базується на принципах народовладдя, верховенства права, законності, гласності, виборності, колегіальності, поєднання міських і державних інтересів".

Вимагаємо від депутатів міськради найближчим часом повернутись до розгляду цього питання з позицій громадян української держави та необхідності дотримання і в Севастополі прав людини, які забезпечує нам Конституція України, і виділити згідно закону кошти на будівництво української школи-колегіуму.

Громадський комітет «Український Севастополь»
14 листопада 2008 року.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ