Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ЦЕНЗУРА В СЕВАСТОПОЛІ

11 вересня 2008 р. в Севастополі відбулась презентація книги політичного оглядача газети «Флот України», експерта «Радіо Свобода» та Бі-Бі-Сі Ігоря Лосєва «Севастополь-Крим-Україна: хроніка інформаційної боротьби».

Відсутність на непересічному заході представників запрошених напередодні ЗМІ підтвердила, що замовчування як пропагандистська зброя досі залишається в арсеналі дійсних адміністраторів інформаційного поля, зокрема в Севастополі.

Наступного дня І. Лосєв був запрошений для участі в прямому ефірі Севастопольської регіональної державної телерадіокомпанії його автором Яном Наконечним. Було призначено і час прибуття – 12.10. Але політолога так і не запросили в ефір, хоча він прочекав більше півгодини. Натомість йому була прочитана нотація за його державницькі погляди.

Громадський комітет «Український Севастополь» кваліфікує скандальний для державної телерадіокомпанії випадок як цензуру з боку керівництва СРДТРК.

Закликаємо Національну раду з питань телебачення і радіо звернути увагу на порушення статті 15 Конституції України, у якій вказано: «Цензура заборонена», статті 171 Кримінального кодексу України, яка чітко вказує покарання за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, закону про ЗМІ і врешті-решт зробити організаційні та кадрові висновки.

Громадський комітет «Український Севастополь»
12 вересня 2008 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ