Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

СЕВАСТОПОЛЬЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ СТЕПАНА БАНДЕРИ

28 грудня 2008 року близько півсотні українців Севастополя і Криму вшанували пам’ять Степана Бандери напередодні його 100-річного ювілею. Панахиду провели єпископ Сімферопольський і Кримський Климент (Українська Православна церква Київського Патріархату) та настоятель Євпаторійської громади Української Греко-Католицької церкви о. Богдан Костецький.
У проповіді о. Богдан, зокрема, сказав про те, що Степан Бандера був опорою і прапором у боротьбі людей, які віддали своє життя за волю і незалежність нашої Батьківщини. Коли він перебував в німецьких тюрмах, то, незважаючи на тиск з боку ворогів, не відмовився від проголошеної незалежності України і прагнення її самостійного розвитку. Ми не маємо його забувати за те, що він любив свій народ і прагнув свободи.
Також священик побажав, щоб Бог дав мудрість представникам української влади у стосунках між собою та у відстоюванні інтересів держави.
Після панахиди ініціатор вшанування пам’яті героя голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак, сказала, що з дитинства пам’ятає коляду зі словами: «Степан Бандера, Степан Бандера! Він поверне, відбере він Київ від катів червоних раз і на все». Пригадала вона і слова народної пісні про героїв, яка закінчується словами:
Слава Україні і Героям слава!
Слава Бандерові і його державі!
Отець Богдан Костецький також провів молебен за упокій душ загиблих в Євпаторії.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

 

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ