Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Голові Севастопольської державної адміністрації
п. Л. ЖУНЬКУ

Севастопольське товариство "Просвіта" ім. Т. Шевченка з часу свого створення у 1989 році займає непохитну державницьку позицію, виступає за відродження культури, мови, історії українського народу. Практично на порожньому місці і на громадських засадах створено чотири бібліотеки з українськими книжками. Завдяки нашій ініціативі у школах міста почалось вивчення української мови, відкриті класи з українською мовою навчання. Підтримується тісний зв'язок з Військово-Морськими Силами України. За участю "Просвіти" створені хорові ансамблі, які з часом стали народними. На громадських засадах випускається газета "Дзвін Севастополя", у якій друкуються матеріали з історії і культури українського народу, важливе місце займають статті, спрямовані на відродження духовності.
Участь "Просвіти"у політичному житті міста і України багатогранна: це і велика пропагандистська робота під час референдумів, виборчих кампаній, це і постійна реакція просвітян на антидержавні збурення реакційних сил.
Товариство "Просвіта" є найбільшою українською організацією міста і адекватно висловлює побажання української громадськості міста.
Всі ці факти враховувались до недавнього часу.
Але, починаючи з урочистого засідання, присвяченого Дню Незалежності в 1998 році, і продовжуючи Днем Конституції у 1999 р., організатори припинили запрошувати до президії і надавати право на промову представнику нашої організації, яка має безпосередній стосунок до цих державницьких заходів.
Одночасно з цим у президії займають місце люди, які вороже налаштовані до Української Держави і всіма доступними їм засобами проводять проти неї боротьбу, як-то релігійні діячі іншої держави, чиновники, які своїми діями шкодять розвитку українського життя.
Останнє урочисте засідання, присвячене Дню Конституції, за деякими ознаками було антиукраїнським, якщо брати до уваги наявність на сцені червоного прапора з зображенням ворога української державності Леніна і окремі виступи промовців.
Севастопольське товариство "Просвіта" сподівається, що у подальших державних офіційних заходах міська держадміністрація буде активніше залучати просвітян при їх проведенні, враховувати їх думку.

Прийнято Радою Севастопольського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка 11 серпня 1999 р.

Заступник голови товариства Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ*

* (Саме так підписано це лист за наполяганням голови товариства "Просвіта" Миколи Гука, хоч я був членом Ради Товариства).

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ