Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
ЗАЯВА

Громадський комітет “Український Севастополь” і Союз Українок м. Севастополя приєднуються до відкритого листа представників творчої інтелігенції України, підписаного її відомими представниками.

Слід зауважити, що російщення українського телеефіру почалось не в новорічну ніч. Це постійний процес, який набував форми пандемії. Тотально російщаться всі програми, системно вводиться формат двомовного ведення телепередач, як-от на передачі “Підйом” на Новому Каналі, “Лотто-Мільйон” на “1+1”. При цьому українська мова псується всіма доступними методами. Агресивними стосовно Української держави, принизливими щодо українців були і є передачі КВН, які прищеплюють почуття меншовартості, хай і художніми методами. Ганебною є участь у журі українських представників, які тим самим беруть участь у російщенні. Агресивним є лобізм телеканалу “Інтер” щодо статусу російської мови. Кримінальні російські телесеріали привчають до кримінальної лексики російських злодіїв. Очевидно шкідливість всіх перерахованих телепередач для молодого покоління. Згубний процес російщення захопив і першу програму національного радіо, де навіть прогноз погоди супроводжується російськими піснями, які замість культурної функції мають інше завдання і використовуються як засіб ведення інформаційної війни. Причому не лише на телебаченні і радіо, бо численними концертами з України в Росію вивозяться реальні величезні кошти.

Дивує той факт, що ситуація всеохоплюючого російщення інформаційного простору України є тією проблемою національної безпеки держави, на яку не звертає гідної і дієвої уваги Рада Національної безпеки України. Очевидно, що підконтрольність телеканалу "Інтер", студії "1+1" та Національної телекомпанії певним групам і партіям проявляється тільки в їх корисливих цілях. Залежність “українських” телеканалів від московського рекламного пирога стала тотальною і, як результат, на очах проходить процес тотального російщення цих найтиражніших засобів масової інформації. При цьому стан вторинності і упослідженості  керівників перерахованих телеканалів давно не є предметом їх занепокоєння.

Перераховані факти - будемо прямо називати речі своїми іменами - російського шовінізму стосовно всіх націй, що населяють Україну, у тому числі титульної – українців, не може не бути предметом занепокоєння і обговорення найвищими носіями влади, у тому числі в Верховній Раді. Вважаємо, що передвиборча кампанія не повинна стати перешкодою для такої ініціативи депутатів, незважаючи на вдало вибраний ворогами Української держави час для інформаційної атаки.
 

Коодинатор Громадського комітету “Український Севастополь” Микола Владзімірський
Голова Союзу Українок м. Севастополя Богдана Процак
11 січня 2002 року

До розділу "Вільна Трибуна"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ