Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
Президентові України Віктору Ющенку

Прогресивна інтелігенція та національно-патріотичні українські організації міста Севастополя з обуренням сприймають наміри реакційно-монархічних депутатів міської ради, які 1 листопада практично одноголосно проголосували за встановлення монумента катові українського народу російській цариці німецького походження Катерині ІІ. Задавнене прагнення російських переселенців, підкріплене агітацією та пропагандою офіцерами флоту чужої країни в газеті "Флаг Родины" поставити імперського ідола на українській землі, близьке до здійснення. Це було неможливим навіть під час правління Л. Кучми, та стало загрозою після підняття політизації ситуації в державі і в Севастополі до небаченого рівня. Повторення цих спроб, які мають свою тяглість з 1998 та 2002 рр., виглядає фарсом. На черзі встановлення пам'ятника людожеру Сталіну.
Спроба вшанування керівників колишньої Російської імперії депутатами міськради, які є українськими громадянами і носять на своїх лацканах значки з українською символікою, виглядає дивною і абсурдною.
Наміри увіковічнити пам'ять цариці, яку Тарас Шевченко за ворожістю до України ставив поряд з іншим сатрапом Петром І –
Це той перший, що розпинав
Нашу Україну,
А вторая доконала
Вдову сиротину... –

є по суті своїй антиукраїнськими і антидержавними.

Відомий російський поет-кримчанин Максиміліан Волошин також залишив невдячним нащадкам свій правдивий та яскравий погляд на історію Криму:
Здесь, в этих складках моря и земли
Людских культур не просыхала плесень,
Простор столетий был для жизни тесен,
Покамест мы, Россия, не пришли.
За полтораста лет, с Екатерины,
Мы вытоптали мусульманский рай.
Свели леса, размыкали руины,
Расхитили и разорили край.

Очевидно, що суперечливі погляди на діяльність історичних персонажів мають стати предметом обговорення істориками і в жодному разі не бути знаряддям для прикриття інших, матеріальних, інтересів представницької влади при торгівлі українською землею прибережної зони і відволіканням уваги громадськості від цієї та інших проблем нашого міста. Тому цей фарс є антидержавний, антинародний.
Ми, представники національно-демократичних організацій міста Севастополя,
висловлюємо своє різко негативне ставлення до спроб увіковічнити пам'ять тиранів українського народу в незалежній Українській Державі, обурені і розчаровані діями більшості депутатів, які не мали в своїх передвиборчих програмах пунктів про побудову пам'ятників антиукраїнським і антикримськотатарським постатям історії.
Як не погодитись із заявою лідера Української народної партії Юрія Костенка
під час перебування в місті за кілька днів до ганебної події в міськраді: "Не є таємницею, що сьогодні волевиявлення в Севастополі дуже важко формувати, тим більше, демократично, тому що в Севастополі діє практично антиукраїнська система, вплив якої сьогодні неможливо зупинити".
Все ж закликаємо Вас, Вікторе Андрійовичу, звернути увагу на зростання
антиукраїнських і антидержавних настроїв в Севастополі, які нині є такими самими, як і під час президентських перегонів і припинити цей фарс, спрямований на загострення політичної і міжетнічної ситуації в місті.

Союз українок м. Севастополя
Севастопольська Ліга "Матері і сестри - молоді України"
Севастопольське відділення Ліги кримсько-татарських жінок
Севастопольський Регіональний Меджліс кримсько-татарського народу
Севастопольське товариство білорусів iм. Максима Богдановича "Пагоня"
Севастопольський курінь українського козацтва
Громадський комітет "Український Севастополь"
Громадська організація "Конгрес українців Севастополя"
Севастопольське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка

14 листопада 2005 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ