Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
ЯЗИЧНИКИ СЕВАСТОПОЛЯ АТАКУЮТЬ

У війні, яка ведеться проти України і українців у Севастополі місцевою владою, комуністи, що становлять більшість у міськраді, одноголосно прийняли чергове реакційне рішення, спрямоване на дестабілізацію ситуації.  16 грудня на сесії міськради вони зажадали від Верховної Ради України і Президента, щоб в Закон України про місто Севастополь було включене рішення, що давало б право Севастопольській міськраді право застосувати на території міста поряд з українською мовою свою партійну, російську мову, і надати їй статусу офіційної, а також ініціювати внесення на всеукраїнський референдум питання про надання російській мові статусу другої державної нарівні з українською. Постійним комісіям міськради доручено опрацювати можливість проведення місцевого референдуму з проблем використання російської мови.
Рішенням міськради рекомендовано всім підприємствам і організаціям міста передбачити в бюджеті на 2001 рік необхідних фінансових коштів(?) на реалізацію положень(?) про функціонування російської мови. Також запропоновано всім підприємствам, організаціям, об'єднанням міста, громадським організаціям і рухам в Севастополі застосовувати в роботі і документації російську мову поряд з українською. В рішенні депутатів-комуністів зазначається також, що російська мова має стати мовою навчання і виховання.
Неправдивою є преамбула рішення, у якій зокрема записано: "Со времени провозглашения независимости Украины и в особенности в течение последнего года в Украине наблюдается усиливающееся ограничение по использованию русского языка как средства общения, как языка делопроизводства, обучения, получения и распространения информации...
Эта тенденция имеет место и в Севастополе, около 75% жителей которой являются этничными русскими и для 98% севастопольцев русский язык является родным или языком повседневного общения". Немає ніякого "огранічєнія". Є тільки експансія російської мови, яка вже є державною в Росії. Але комуністам цього замало.

Цьому рішенню передувала чітко спланована антиукраїнська кампанія, яка складалась із демонстрації по місцевому телебаченню двох круглих столів з шовіністичними поглядами їх учасників, що разом з іншими залаштунковими діями забезпечило одноголосність прийняття рішення.
Разом з практичними брутальними діями по переслідуванню державницьки мислячих директорів шкіл і дитячих садків управлінням освіти Севастопольської держадміністрації(СМДА), яке очолює вірний капустінєц Ніколай Чербаджи*, політичною активністю Русского Двіженія Украины, діяльність якого підтримується управліннями СМДА, скорочення штатних одиниць керівників ансамблю "Веснянка", бо треба вводити режим "жорстокого" обмеження бюджетних витрат, закриттям середньохвильової програми радіо телестудії ВМС України "Бриз", складається об'єктивна картина подальшого протистояння. Комуністи, продовжуючи антиукраїнську діяльність, прагнуть через термін "російськомовний" досягти визнання всіх російськомовних "русскімі", а, отже, деформувати справжню демографічну ситуацію, яка існує в Україні.

На мою думку, цивілізовані порядні росіяни, які працюють в державних установах, однією з яких є міськрада, питання про другу державну мову не порушують, бо вони володіють українською мовою, з повагою ставляться до мови і народу, де проживають, і є громадянами і патріотами своєї держави України. Особливого статусу російській мові можуть вимагати комуністи і та частина росіян, яка хвора на імпершовінізм, і яка вважає себе вищою расою.  Якщо це українці - то цьому повинне бути якесь медичне пояснення, бо причина цьому - невиліковна рабська психологія.  Насправді мовам і культурам національних меншин в Україні дано всі рівні права і широкі можливості для функціонування і вільного розвитку, щоправда, за російською мовою зберігається насильницькими методами створене панівне становище.

Будь-якому неупередженому спостерігачу зрозуміло, що це рішення має на меті закласти також міну уповільненої дії, забезпечивши право не знати державну мову.

При обговоренні цього рішення у Севастопольській міськраді її голова Василь Пархоменко далекоглядно надав останнє слово Алєксандру Круглову, який хоч і давно вже не є актуальним для севастопольської політики, але на депутатів-комуністів ще впливає. Він і промовив все те, що було у Пархоменка на думці: "Украинский язык на целый порядок менее совершенен, чем русский язык", "Подтвердим принадлежность Севастополя России", "Вернуть в лоно России в пику украинским оккупантам".
Ці останні слова Круглова і є справжньою метою політичної метушні у Севастопольській міськраді.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

До розділу "Вільна Трибуна"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ