Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Віце-прем'єру з гуманітарних питань Миколі Томенку
Міністру транспорту Євгену Червоненку

Звертаємось до вас як до представників нової влади з проханням усунути з повсякденного життя низку недоречностей, які наявні в транспортній галузі, та внести елементарний здоровий глузд в її діяльність.

1. У спадок від совєтських часів маємо застарілу назву "Південно-Західна залізниця". Очевидно, що ця назва мусить бути змінена, бо несе в собі москвоцентричну залежність. Зупинки потягів та електричок досі мають назви, що походять від кілометрових стовпчиків, які ведуть свій відлік від Москви. Також імперська символіка - численні серпи з молотами, у тому числі на спорудах, графіки руху, розпорядження, карти залізниць - досі несе в собі атавізми і мусить піти в небуття.

2. Переглянути та відмінити розпорядження, у яких українським пасажирам настирливо рекомендуються газети іншої держави "Совершенно секретно", "Московский комсомолец" та ін. Вважаємо, що на території України, в українських поїздах українським пасажирам мусять пропонуватись українські газети.

3. Чому провідники між собою розмовляють українською, а, звертаючись до українських пасажирів, - російською мовою? Зважаючи на те, що "Укрзалізниця" - фактично напіввійськове формування, де повинні були б поважатись українські закони, сподіваємось на усунення цього малоросійства та недоречностей.

4. По вагонному радіо та в мікроавтобусах продовжує лунати кримінальний шансон. За скромними підрахунками тільки за один рейс російщаться до тисячі пасажирів! Розпорядження, які існують щодо цього питання, брутально не виконуються. Також продовжується масове порушення прав пасажирів та їх дітей, які фактично змушені слухати кримінальні пісні під час поїздки. Але ж українські пісні та радіостанції в природі існують і їх люблять слухати пасажири будь-якої національності!

5. Останнє прохання виконати найпростіше. Просимо дати вказівку начальнику Севастопольського залізничного вокзалу та Севастопольського автовокзалу встановити на видному місці для всіх пасажирів годинники.

Численні звернення з цих питань до колишнього керівництва Укрзалізниці, на жаль, не мали ніяких наслідків.

Сподіваємось, що нова влада має політичну волю задля ліквідації дезорієнтації та дискримінації українських та неукраїнських пасажирів "Укрзалізниці".

Громадський комітет "Український Севастополь".
13 лютого 2005 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ