Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
До українського народу
 
Всі події, які відбулися впродовж років Незалежності свідчать про те, що Росія не збирається покидати "свій південний форпост", а державна влада не робить нічого, щоб засвідчити українську приналежність Севастополя.

Українські організації міста національно-демократичного спрямування за весь цей час не мали жодної підтримки своїх вимог ні від влади міста, ні від української влади. Продовжується дискримінація українців, які насмілюються висловлювати державницькі погляди. Під різними приводами їх усувають з посад. В адміністрації міста немає жодного чиновника, з яким можна було б вирішити питання розвитку українського життя. Порушуються елементарні права українців в культурній, освітній, релігійній, інформаційній сферах.

Російська Федерація, уряд Москви, Чорноморський флот РФ, продовжуючи експансію, за цей  час побудували велику кількість пам'ятників, присвячених "російській славі", сучасну школу з розвиненою інфраструктурою, філію Московського університету. Молоде покоління севастопольців виховується в дусі російського патріотизму у школах міста на кошти Української держави.  Московська церква і Чорноморський флот РФ безроздільно панують в усіх сферах життєдіяльності міста, знаходячи підтримку з боку Севастопольської державної адміністрації. Серія договорів СДА з урядом Москви і активне втілення їх в життя чітко демонструють московську орієнтацію міської влади.  Борги ЧФ організаціям комунальної сфери суттєво негативно впливають на господарську діяльність, але це не впливає на теплі стосунки між СДА і ЧФ Росії.

Все це свідчить про те, що Росія і Москва перетворюють Севастополь - незагоєну рану України - на 11 префектуру Москви і про те, що Україна віддала в аренду Росії все місто. Очевидно, діють незадекларовані на вищому рівні про невтручання української влади в справи Росії у Севастополі.
Час від часу ідеологи ЧФ розповсюджують по місту чутки, про те, що штаб ВМС буде переведено до Києва, що Україна у великому боргу перед Росією за газ і тому змушена розраховуватися територіями. На жаль, ці чутки мають підгрунтя і фактичні реальні кроки.

Нинішня позиція української правлячої верхівки під гаслом "Після нас хоч потоп" призводить до передачі у власність Росії більше 40 об'єктів соціально-побутового призначення і житлового фонду загальною площею більше 70 000 кв. метрів, про що з "твердою впевненістю" написала газета ЧФ Росії "Флаг Родины" від 2 листопада 2000 р. під промовистою назвою "Россия "прикупит" себе немножко Севастополя". Ще точніше було б: "Українська влада продає Севастополь".

Виявляється, домовленості про передачу української території були досягнуті ще 16 березня у Києві на третьому засіданні Підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ на території України Змішаної російсько-української комісії зі співробітництва (зауважте, що "співробітництвом" називається документальне оформлення передачі у власність Росії території України!). У результаті цього "співробітництва" ВМС України не мають жодного пристойного культурного закладу в місті(!), і мають гірші об'єкти, які розташовані у вкрай незручних місцях.

Український народ не знає, скільки ще десятків чи сотень об'єктів і тисяч квадратних метрів буде передано під час другої, третьої, четвертої хвиль приватизації у власність Російської Федерації, не знає про інші секретні домовленості, зроблені під час кулуарних розмов. Але ці дії суперечать нормам Конституції про територіальну цілісність держави, як і факт перебування іноземних військ на території України. Передача в "оренду з викупом" української території є злочином проти народу і зрадою народу.

Українські організації міста Севастополя звертаються до українського народу з проханням підтримати нижчевикладені наші вимоги до влади держави:

1.  Припинити системну передачу міста Севастополя в користування і володіння Росією.

2.  Українським владним структурам - Президентові, Верховній Раді, Уряду проаналізувати процес посилення впливу Росії в українському місті Севастополь і зробити відповідні організаційні висновки.

Севастопольське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Cевастопольська організація Союзу Українок
Севастопольська організація Всеукраїнського товариства ім. Олени Теліги
Севастопольська організація Конгресу українських націоналістів

4 листопада 2000 року

До розділу "Вільна Трибуна"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ