Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Богдан ТЕСЛЯ
ОСЬ КОМУ ВОНИ СЛУЖАТЬ...

Міністр оборони Російської Федерації Сергій Іванов нагородив групу російських журналістів, що висвітлюють життя збройних сил Росії. Серед російських журналістів названо й тих, хто працює в ЗМІ України, зокрема депутата Верховної Ради Автономної республіки Крим (фракція блоку «За Януковича!»), головного редактора патологічно антиукраїнської газети «Кримская правда» Костянтина Бахарєва, сина одіозного українофоба, а нині віце-спікера ВР Криму Михайла Бахарєва. Костянтин Бахарєв отримав грамоту міністра оборони Російської Федерації за, як сказано в наказі генерала Іванова, «за активне сприяння в розв'язанні завдань, покладених на Збройні Сили Російської Федерації».

Справді, обидва Бахарєви сприяли російським військам, що дислокуються на українській території, всіляко послаблюючи в Криму український вплив і культивуючи антиукраїнські настрої в місцевій громадській думці. Але «Кримськая правда» - то принаймні приватна газета, а інша особа, нагороджена за «активне сприяння» іноземним військам в Україні, пані Лариса Раєвська, працює головним (!) редактором інформаційних програм державного українського (!) телебачення і радіо в місті Севастополь.

Як завжди, українська громадськість запитує і хоче отримати відповідь від керівників України: чому в державних ЗМІ України працюють іноземні журналісти, які сприяють не українським, а іноземним збройним формуванням, використовуючи такі ж українські матеріальні засоби, придбані коштом платників податків нашої країни: техніку, обладнання, ресурси?

Чому компетентні органи України не з'ясували, в чому саме полягало сприяння цих журналістів іноземним військовим і яку шкоду це заподіяло Україні?
Треба зазначити, що нинішній культурно-політичний розкол України є наслідком передачі українського інформаційного простору Російській Федерації. Ось чому українські ЗМІ, що мають жорстко контролюватися державою, бо їй належать, відверто працюють не на Україну, а на російську армію, загрожуючи соборності України.

Високопосадовці держави ще три роки тому уклали контракт на керування Севастопольською міською державною телерадіокампанією не з Миколою Савченком, колишнім начальником прес-центру Військово-Морських сил України, а з Олександром Скрипниченком, уродженцем Росії і колишнім журналістом газети російського Чорноморського флоту «Флаг Родіни». То чи варто після цього дивуватися наслідкам?

15 років незалежності було згаяно у справі консолідації українського народу, об єднання української нації на спільних цінностях. Коли суверенна держава віддає свій інформаційний простір іноземцям, то вони починають навіювати її громадянам чужі й ворожі цінності, працюючи на розкол і протистояння, нацьковуючи одне на одного представників єдиного народу. Нині ми розплачуємося за 15 років антиукраїнської інформаційної і культурної політики в Україні, за небажання влади давати відсіч антидержавним силам, втручанню зовнішніх центрів, що нині зловтішаються складним становищем України та хтиво чекають коли ж наша країна загине. Ось що пише московська газета «Наше врємя»: «Чим усе закінчиться (в Україні — Авт.)? Так чи інакше — розпадом країни. Надто різні половинки, надто різні люди. Протягом 15 років у них не з'явилося спільної ідеї, що згуртовує націю. І тепер уже зрозуміло, що не з'явиться. Важливо ось що: «розлучення» має бути цивілізованим. Без кровопролиття. І Росія може стати гарантом м якого, безкровного «розлучення». Так було в Чехословаччині, так буде в Україні». Вони нас уже поховали і навіть напис на «могилі» зробили. Зарано, панове. Ми ще маємо час змусити наших провідників перейти від політики малоросійства до політики українства.

"ШП" 7 (2748), 14 лютого 2007 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ