Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

У НОВИЙ РІК - ІЗ СТАРИМ ФЕЙСОМ...

Українське законодавство твердо ставить вимоги до теле- і радіомовників про те, що на території України має бути вироблено не менше 50% продукції. Та практика підтверджує, що ніякі закони не діють, коли кишеню самоплином наповнюють ріки гривень та доларів, що буває не лише під час виборів, а й під час новорічних свят. Саме тому навряд чи якийсь київський глядач у новорічну ніч відчував себе мешканцем столиці незалежної держави. Очевидно і те, що майже всі "українські" канали, особливо регіональні, такі, як ТРК "Крим" з систематичною демонстрацією московського ТВЦ, СДТРК та "Севастополь" з необмеженим ніяким законом показом ОРТ, заслуговують на нагородження премією в номінації "Залізний ретранслятор". Не можна ж їх вважати самостійними і незалежними телемовниками за звичайну ретрансляцію американських фільмів та рекламу російських співаків!
Фактично під Новий рік московськими бізнесменами від телебачення був проведений так званий "чьос", коли всім українським телеканалам були неодноразово продані  одні і ті ж передачі. Капітуляція перед агресивним жлобством та московською проімперською ностальгією заслуговує на нагородження медаллю "За обрусіння окраїн", яка була заснована в Росії в кінці XIX століття.
Послухайте лише, як "логічно" мислить вслух Задорнов на всіх українських екранах: "в русских людях... российских... русскоязычных, правильнее сказать, вот!!!". У вас не виникають підозри про намагання імперських пропагандистів політизувати найнеполітичніше свято? Звісно, робити це значно тоншим інструментом, ніж лужковською дубиною про те, що Севастополь - це 11-та префектура Москви. І таких прикладів у трансльованих на Україну передачах безліч, починаючи від показу російського триколора, який тільки в одній серії може з'явитися на екрані по 10-12 разів, до тонких натяків про "дурних" хохлів.
Слід зауважити і те, що російське ТБ наполегливо впроваджує в життя норми, які не дуже властиві homo erectus - людині прямоходячій, що виражаються у численних компліментах керівникам - скажімо, на кавеенах рясні вихваляння Маслякова, журі і непристойно велика кількість пародіювання Путіна. Не кращими рисами для телеоблич є силуваний пафос, ідіотичний оптимізм з готовністю захіхікати від мізинчика і з закликом зробити це й глядачам. Так хотілося підскочити до телевізора і струснути звідти голоси та обличчя, які давно викликають відразу, і залишити це в старому році!
Нас не повинно втішати, що частина аудиторії вже знає, що телебаченню вірити не можна - глядач вже знає і розуміє, що проти України давно розв'язана інформаційна війна.
Сумно від того, що на всіх каналах були суцільні вітання не від представників української еліти - письменників, поетів, артистів, а в основному від одних і тих же представників російського шоу-бізнесу. Щоправда, телеканал НБМ показав 1 січня народного депутата Леоніда Грача, але ведучій Т. Метерчук марно довелось просити його звернутись до українських глядачів з привітанням. А він, як справжній політик, тричі уникав прямої відповіді і щирого побажання українському народу хоч якихось гараздів. Довелось вітати самій...
Єдина короткочасна радість була від трансляції "Новим каналом" новорічного концерту з майдану Незалежності, та й ту зіпсували ведучі, одна з яких не знала української мови.
Таким чином, Новий рік, як і завжди, був в Україні не для українців. А зараз "українські" телеканали повертаються від посиленого до звичного режиму російщення. На екрани іноді стали допускати українців, які співають про незалежну державу...

Данило МАКСИМІВ

 

До розділу "Вільна Трибуна"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ