Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
Президенту України,
Головнокомандувачу України
Л. КУЧМІ

Пане Президенте!

Нещодавно до голови Севастопольської міської Ради В. Борісова звернувся  Головнокомандувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України адмірал  Михайло Єжель з проханням розглянути питання щодо перейменування площі імені 50-річчя СРСР (Гагарінський район) у площу імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Це звернення було зроблено на виконання Вашого, п. Президенте, розпорядження за № 49/2002-рп "Про вшанування пам'яті гетьмана  Петра Сагайдачного", а також вимоги пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1997 року № 1235 "Про затвердження Програми розвитку і підтримки української культури у м. Севастополі, забезпечення функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя міста" і у зв’язку з 10-ю річницею створення ВМС України, яка відзначатиметься 1 серпня 2002 р. Відповіді від міськради немає.

Громадському комітету “Український Севастополь” стало відомо про те, що заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Іван Куліков на основі рішення топонімічної комісії надіслав негативну відповідь на прохання українських моряків, де наводяться такі аргументи, як “50-летие СССР - реальная дата в жизни Севастополя, с которой связаны oпределенные положительные воспоминания и негоже вычеркивать ее из истории города” і пропозиція внести ім’я Сагайдачного “в банк будущих наименований”. Додамо, що засідання топонімічної комісії, яка створена ще за часів колишньої імперії і діяльність якої не має ніякого стосунку до України, пройшло без участі українських громадських організацій і без запрошення самих ініціаторів виконання Вашого розпорядження про вшанування діяльності гетьмана, яка тісно пов’язана з морськими походами, українською і кримською історією.

Таким чином, Севастопольською МДА знехтувані рекомендації Вашого розпорядження "Про вшанування пам'яті гетьмана  Петра Сагайдачного", місцевим органам влади  вивчити питання найменування чи перейменування вулиць, площ у населених пунктах України, а також прохання 258 офіцерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, збори яких прийняли рішення про звернення до влади.

Слід зауважити, що СМДА і міська Рада з радістю спонсорують і дають негайні дозволи на встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних табличок, бюстів, які прославляють колишню імперію, задовольняючи забаганки антидержавних організацій або військових іншої держави. Ставляться ці знаки в центрі міста, деколи на відстані 50 метрів. Більше того, з новітніх 19 пам’ятних знаків, 6 встановлено самовільно і без дозволу влади, яка при цьому просто присутня.

За майже 11 років існування Української Держави місцевою владою не побудовано жодного (!) пам’ятника чи меморіальної таблички, які були б пов’язані з українською історією, сучасністю або культурою. До 5-річчя Незалежності лише один майдан було перейменовано в "Площадь Свободы", але пам’ятна табличка щезла вже вночі і про це ніде не згадується.  Десята ж річниця Незалежності в царині севастопольської топоніміки нічим не ознаменувалась (!).
 
Таким чином, в Севастополі панує антиконституційна імперська ідеологія і пропаганда історії чужої держави, яка проводиться вказаними органами влади разом з ЧФ Росії.

Пане Президенте!

Громадський комітет “Український Севастополь” звертається до Вас з пропозицією дати додаткову вказівку на виконання Севастопольською владою Вашого розпорядження "Про вшанування пам'яті гетьмана  Петра Сагайдачного" і врешті-решт дати його ім’я красивій і центральній севастопольскій площі.
 

Громадський комітет “Український Севастополь”
19 липня 2002 року.

 

До розділу "Вільна Трибуна"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ