Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
КРИВАВИЙ ПІАР КОМУНІСТІВ

Сміх і вигуки "Етава нє била!" при словах про голодомор і геноцид українців за часів Сталіна - найогидніше, що запам'яталось після обговорення питання побудови пам'ятника Сталіну комісією з питань освіти, культури, спорту й туризму, спорту й у справах молоді міської Ради м. Севастополя.

Здалося, найлютіші вороги України зібрались у приміщенні з барельєфом Леніна на стіні. До сердець і розуму зазомбованих молодих людей і людей похилого віку, до жінок і колишніх військових неможливо було достукатися ні наводячи факти сталінських репресій, ні закликаючи до материнських почуттів. Жодне серце не здригнулось, не стиснулось, не обпеклось від того, що десятки мільйонів не змогли прожити своє життя, а стали жертвами ката і людожера. І зараз жорстокий час...

Натомість радість голови комісії Марата Туткевича від того, що газети радо підхоплюють таку новину, нехай і засуджують в статтях діяльність тирана.
Нам зрозуміло, що цей кривавий піар комуністи розгорнули саме перед днем Незалежності, аби додати свою ложку дігтю. Чим вони, до того ж контрольовані владою, можуть привернути увагу перед виборами, як не скандалом?

Пристібнувши до себе всі найреакційніші антиукраїнські організації, - літературне обєднання, Союз рабочіх, Союз женщін, Союз совєцьких офіцерів, Совєт ветеранів ВВС Чорноморського флоту, партійну організацію "Ветеран", - Туткевич міг бути впевнений у позитивному рішенні. Заздалегідь брехливі дані тенденційного опитування населення про майже 100% схвалення цього абсурду, ігнорування вимог і протестів пікетуючих представників національно-демократичних організацій, нісенітниці про якесь відновлення духовності в разі побудови пам'ятника Сталіну відтворюють приблизну атмосферу, у якій проходило обговорення. "Рєшеніє должно бить прінято і понято сєвастопольцамі" - авторитарно вирішив Марат Туткевич. А потім, вже після пам'ятника, будуть "васстанавлівать атєчєство".

Пам'ятник ідолові, - щоб краще жилось людям, - пропонується поставити на площі Повсталих - найкращому і найцентральнішому пагорбі міста. Там, де вже років зо п'ять кримські татари домагаються поставити пам'ятник своєму першому президентові, а їм відмовляють. І після цього як не стверджувати, що комуністи розпалюють міжнаціональну ворожнечу?

Найприродніше і разом з тим найбоягузливіше висловився такий собі манкурт В. Коваленко, автор підручника з історії Криму, у якому українці навіть і не згадані: "Інстінкт самосохранєнія гаваріт а том, что лучше прамалчать". А ми кажемо про те, що авторитаризм попереду. Він вже поряд з нами. Люди вже бояться, як і за часів Сталіна. Пожинаємо плоди нерішучості у засудженні нелюдської комуністичної ідеології і злочинів комунізму перед українським народом.

Цьому людожерові комісія хоче поставити пам'ятник i виносить це питання на чергову сесію міськради. Демократично, здається. Але ж і Гітлер прийшов до влади теж демократичним шляхом. Чим це закінчилось, ми знаємо. "Лиха іскра поле спалить, а сама щезне", - кажуть в нашому народі.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

***

ЗАЯВА

Національно-демократичні організації Севастополя заявляють свій рішучий протест проти рішення комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму й у справах молоді міської Ради включити питання про побудову пам'ятника катові українського народу Сталіну до порядку денного наступної сесії.
Зовні демократична процедура сьогоднішнього обговорення цього питання була проведена авторитарними методами і з залученням найреакційніших антиукраїнських організацій - Союзу совєцьких офіцерів, Совєта ветеранів ВВС Чорноморського флоту, партійної організації "Ветеран" та інших. Зазомбовані члени комісії міськради та запрошені т.зв. "представники науки" також не сприймали ні раціональних доказів можливого безглуздя, ні неморальності питання про увіковічнення пам'яті найбільшого у світі тирана всіх часів і народів.
Натомість, під час наведення фактів голодомору українського народу, геноциду його сталінською владою у приміщенні, де проходило обговорення, лунав голосний сміх і вигуки "Етава нікагда нє била!". Таким чином, севастопольські комуністи ще раз підтвердили свою антиукраїнську сутність.
Ми зараз пожинаємо плоди нерішучості у засудженні нелюдської комуністичної ідеології і злочинів комунізму перед українським народом.
Вимагаємо публічного суду над злочинною комуністичною ідеологією і недопущення побудови пам'ятника тиранові, що стане світовою ганьбою для героїчного Севастополя.

Севастопольське товариство "Просвіта" ім. Т. Шевченка
Громадський комітет "Український Севастополь"
Севастопольська організація Організації Українських Націоналістів
Севастопольська організація Українського Народного Руху
Севастопольська організація "Союзу Українок"
Севастопольська організація педагогічного товариства ім. Г. Ващенка
Севастопольська організація Всеукраїнського товариства ім. О. Теліги

21 серпня 2001 р.

До розділу "Вільна Трибуна"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ