Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ЧИЇ В КРИМУ ТАНКІСТИ?

У неділю в Україні відзначали День танкістів. Помітили це свято українських військовиків і працівники телерадіокомпанії «Чорноморська», зробивши короткий репортаж, де слово «Україна» не пролунало, а натомість журналісти налякали пересічного глядача словосполученнями «бойові навчання кримських танкових військ» та «кримські військові», які були повторені кілька разів.
Мабуть таки це насправді українські танкісти, бо наявність збройних сил ще й у власності Кримської автономії могла б привести до більшого напруження ситуації.
Телерадіокомпанія «Чорноморська» поряд з тиском на неї у переддень виборчої кампанії і так переживає скрутні часи. До цього додався ще й скандал, пов'язаний із депутатом Верховної Ради Криму від Комуністичної партії України Валерієм Кучеренком, який 20 серпня 2010 р. під час прямого ефіру примудрився двічі закликати до зруйнування держави Україна. Зрозуміло, що прокуратура Криму відмовила у відкритті кримінальної справи стосовно депутата. Про наявність цієї постанови 10 вересня повідомив заступник прокурора Криму.
Відповідальність на ТРК, зрозуміло, у даному випадку теж неможливо покладати. Ось і маємо – антиконституційні і незаконні заклики до зруйнування держави з екрану лунають з кримських і севастопольських екранів не вперше, а їх автори залишаються без будь-яких правових наслідків.
У цьому ж випадку словосполучення «бойові навчання кримських танкових військ» та «кримські військові» пролунали з вуст журналістки телерадіокомпанії Анастасії Шигаєвої. Може цю нісенітницю керівники телерадіокомпанії «Чорноморська» і не помітили?
У тих же новинах в іншому репортажі про події Кримської війни його автор Фарид Гусейнов теж припустився прикрої і глобальної неточності. «Русские войска», «русская армія», — повідомляє нам історичну новину журналіст. Але ж воювали солдати тодішньої Російської імперії, а не Росії!
Як казав Михайло Жванецький, «може у консерваторії треба щось підправити»?
Згадався вже хрестоматійний приклад уроку справжнього патріотизму, який дала Маргарет Тетчер англійському журналісту, який описував події Фолклендської війни. «Ось тут, — сказала п. Тетчер, — ви пишете: «англійські війська». Треба писати «наші війська».
Хочеться, щоб у загальнодержавних справах та питаннях національної безпеки України журналісти не лише ТРК «Чорноморська», а й інших засобів масової інформації не забивали голови глядачам своїм чи навіяним керованими з сусідньої держави політиканами розумінням кримського містечкового патріотизму і розуміли вагу кожного слова, промовленого з екрану телевізора.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Джерело

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ