Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

НАШЕ СВЯТО

Урочисті збори та святковий концерт, присвячені Дню Військово-Морських Сил України відбулися 31 липня в приміщенні Севастопольського міського драматичного театру ім. А. Луначарського. Проведені командуванням ВМС із приємними новаціями - на сцені не було традиційної президії - вони закарбуються в пам'яті українським духом, що панував у залі. Проспівані слова державного гімну звучали особливо влучно після недавніх подій, які прикували увагу всього світу до Севастополя.

І нічого, переживемо той прикрий факт, що в залі не було перших осіб, хоч одні обіцяли, а інші отримали запрошення - усі вони зараз гріються в Криму, та й на святі ВМФ Росії з натовпу виринали до болю знайомі обличчя. Дозріють колись-таки до розуміння важливості мати вірних і своїх, а не чужих морських захисників.
І нічого, що під час українських заходів в Севастополі стали вже традиційними провокації з вимкненням світла - так було і під час "Червоної Рути-95", і в минулому році, коли чинились перешкоди вітрильній регаті "Собору", а в цьому році це трапилось вже вдруге. Переживемо. Терпіння у нас вистачить.

Зате на урочистостях була представлена справжня Україна особами делегацій областей, які надають шефську допомогу морякам, а також в художніх колективах і співаках з усієї країни. Душа раділа і на серці було тепло від відчуття справжнього єднання нашого народу і наших моряків.

Заступник Міністра оборони, Командувач ВМС адмірал Михайло Єжель привітав зі святом, зачитав накази про підвищення військових звань і про подяки морякам. За кошти Київської держадміністрації офіцерам придбані 20 квартир, іншими делегаціями було вручено багато подарунків, які мали і декоративне, і утилітарне призначення.

Завершилось урочисте засідання прекрасним і величним гімном військових моряків "Нашої державності оплот", який підняв глядачів з крісел.
В День ВМС України відбувся вихід в море з делегаціями областей, де на зовнішньому рейді Севастополя вони віддали почесті загиблим у роки Другої світової війни морякам, покладуть на воду квіти та вінки. Сталося урочисте проходження загону кораблів і яхт-учасниць "Козацької регати". Військові кораблі були відкриті для відвідування гостями та жителями Севастополя.

Фестиваль "Дзвени піснями, земле моя!" і гала-концерт зірок української естради, заповнили місто нашими піснями. Свято тривало до самої ночі, коли небо розфарбували небачені навіть в Севастополі святкові феєрверки. Це було наше свято.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ,
Севастополь

 

До розділу "Вільна Трибуна"

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ