Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ГОЛИЙ КАЗАРІН
Роман КОВАЛЬ, президент Історичного клубу "Холодний Яр".

Заступник голови Севастопольської міської адміністрації В. Казарін, ініціатор побудови пам’ятника російській цариці Катерині II в Севастополі, у пресі обґрунтував свою позицію так: "...Одно из обвинений, которые высказываются в адрес Екатерины ІІ - то, что она ликвидировала Запорожскую Сечь - это исторический мираж. С образованием больших новых губерний Российского государства Сечь потеряла ту роль, которую выполняла - пограничного войскового образования, защищавшего тылы отечества. Она оказалась глубоко в тылу новообразованных губерний, и никакую "охранную" роль уже не могла выполнять. Переселением на черноморские земли запорожского войска, когда они встали под Кавказом, была образована новая черноморская военная линия, и запорожцам была возвращена функция военного сословия, которая имела льготы не потому, что платит налоги и т. д., а потому, что защищает рубежи своего отечества. В абсолютном большинстве запорожские казаки поддерживали это..."
Логіка Казаріна, як московського імперіаліста, абсолютно слушна, саме така логіка була і в Катерини. Для цих діячів козаки були громадянами Російської імперії, історична місія яких полягала у боротьбі з ворогами Росії та захисті (і просуванні далі!) кордонів імперії. Українська ж позиція полягає в тому, що запорозькі козаки були синами українського народу, його захисниками, відтак вони мусили лишатися в Україні для захисту своїх матерів та сестер, незважаючи на те, що кордони Російської імперії розширилися аж по Кавказ.
Висвітленням своєї позиції Казарін скинув з себе останній одяг і став перед наші очі голим-голісіньким російським імперцем. А імперці, як відомо, заперечують існування Української держави, відтак є її природними ворогами. Дивує в цій ситуації, що ворог нашої держави обіймає високу посаду в її адміністративних органах. Оце парадокс, а точніше черговий маразм Самостійної України!
А те, що Казарін є державним службовцем Української держави, призначення якого прямо залежить від Віктора Ющенка, підкреслює дволикість нашого президента.
Щодо протестів української громадськості. Це добре, що люди протестують проти побудови в Україні пам’ятника "вражій дочці" Катерині. Але чому вже не чути протестів громадськості проти пам’ятників Леніна та інших катів-комуністів? Що, звиклися з ними? Так само може вийти і з пам’ятниками Катерини. Не здивуюся, що за рік-два, проходячи повз, багато хто навіть не плюне в їхній бік. А все тому, що запал у нашої нації солом’яний, швидко загоряється і так само швидко згасає. І вороги про це знають.
Те, що в Україні досі стоять тисячі пам’ятників Леніну та будуються пам’ятники ворогові українського народу Катерині, є ганьбою для українського народу. І насамперед для Президента Віктора Ющенка! Його вина - як керівника держави - найбільша!

"Кримська Свiтлиця" > #43 за 26.10.2007 > Тема "Резонанс"

Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5222

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ