Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Президенту України Віктору Ющенку

Шановний пане Президенте!

На брифінгу 29 жовтня 2007 р. голова Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Куницин повідомив, що «Севастополь і Одесу заснувала Катерина ІІ, указом 1783 року», хоча чесні і неупереджені історики кажуть про 500-літню історію міста Хаджибей на місті сучасної Одеси, і знають, що фактичним засновником міста є адмірал Мекензі, у червні 1783 року справедливо святкується День міста, а указ про заснування фортеці Севастополь цариця підписала у лютому 1784 р. Також представник президентської вертикалі влади висловив думку, що в країні, яка розривається політичним чварами, «потрібно шукати не те, що нас роз’єднує, а те, що об’єднує» і, у зв’язку з цим, про наміри встановити в місті одночасно з пам’ятником Катерині ІІ пам'ятники гетьманові Сагайдачному і депортованим народам.

На наш погляд, саме встановлення монументу царственній шльондрі і є тим способом для розпалення міжетнічної ворожнечі і сіяння розбрату в Україні та Севастополі. Адже Тарас Шевченко навіки визначив роль Катерини ІІ в історії —

Тая цариця —
Лютий ворог України,
Голодна вовчиця!

На наш погляд, прагнення домогтись міжетнічного миру шляхом торгівлі моральними цінностями, — адже, постать Катерини ІІ є не тільки суперечливою для російського народу, злочинною для українського та кримськотатарського, а до того ж є аморальною та одіозною — і спроба купівлі прихильності обіцянками збудувати пам’ятники представникам національних меншин в Севастополі – українцям та кримським татарам є неприпустимими. Неможливим є досягнення «балансу» між «голодною вовчицею», флотоводцем та жертвами депортації – це є фігури і події абсолютно різних площин. Ніяких компромісів у цьому питанні не може бути.

Очевидно, що ідея і епідемія встановлення пам’ятників одіозній російській цариці та пам’ятників антиукраїнським і антикримськотатарським постатям історії має московське походження – вперше із нею виступили в 1998 році ідеологи Чорноморського флоту Російської Федерації, які з мовчазної згоди місцевої влади, вже незаконно встановили більше двох десятків меморіальних табличок і пам’ятників. Мета цього масштабного заходу – показати, хто є справжнім координатором руйнуючих українську державу процесів на Півдні та Сході України. Виконавцями цього московського замовлення є поставлені Вами керівники – як в Одесі – п. Гурвіц, так і в Севастополі – п.п. Куницин та Казарін. Додамо, що ця ганьба була неможливою навіть під час правління Л. Кучми.

Суперечливі погляди на діяльність історичних персонажів можуть бути предметом обговорення істориками, а зведення монументів одіозним та негативним історичним постатям – пам’ятників Гітлеру немає навіть в Німеччині! – в жодному разі не повинні бути знаряддям для прикриття інших, матеріальних, інтересів обраної та призначеної влади при торгівлі українською землею прибережної зони і відволіканням уваги громадськості від цієї та інших проблем нашого міста. За словами лідера Української народної партії Юрія Костенка «Не є таємницею, що сьогодні волевиявлення в Севастополі дуже важко формувати, тим більше, демократично, тому що в Севастополі діє практично антиукраїнська система, вплив якої сьогодні неможливо зупинити» і в місті практично відсутні альтернативні, тобто державницькі погляди. Вся пропагандистська машина міста – газети, телебачення, радіо і доступ до них неоімперців та неомонархістів – продовжує жорстко керуватись з Москви.

Ми, представники національно-демократичних організацій міста Севастополя, висловлюємо своє різко негативне ставлення до спроб увіковічнити пам'ять тирана українського, російського та кримськотатарського народів в незалежній Українській Державі. Закликаємо Вас, Вікторе Андрійовичу, вжити необхідні заходи і демонтувати пам'ятник Катерині II в Одесі. Просимо звернути увагу на зростання сепаратистських настроїв в Севастополі і припинити антидержавне блюзнірство та антиукраїнський фарс, спрямований на загострення політичної і міжетнічної ситуації в місті, пов’язаних із намаганнями вшанувати ката в спідниці, та радикально і назавжди вилікувати імперську сверблячку у ваших підлеглих.

Громадський комітет "Український Севастополь"
Громадська організація "Конгрес українців Севастополя"
Севастопольський курінь українського козацтва
Севастопольська Ліга "Матері і сестри – молоді України"
Севастопольське товариство білорусів iм. Максима Богдановича "Пагоня"
Севастопольська організація всеукраїнської Ліги українських жінок
Севастопольська організація всеукраїнського товариства ім. Олени Теліги
Севастопольська міська Спілка офіцерів України
Севастопольське відділення всеукраїнського об’єднання ветеранів
Союз українок м. Севастополя

Севастополь, майдан Нахимова
30 жовтня 2007 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ