Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

Пресове повідомлення 15 грудня 2004

Канадське Товариство Приятелів України організувало
в Парламенті Канади Кампанію Помаранчевих Стрічок

Канадське Товариство Приятелів України, неурядова організація, яка добре відома працею, спрямованою на підсилення зв'язків між Канадою і Україною, та активним сприянням розвитку демократичних реформ в Україні, енергійно веде по всій Канаді інформаційну кампанію про вибори в Україні. Цього тижня Канадське Товариство Приятелів України успішно провело в Парламенті в Оттаві Кампанію Помаранчевих Стрічок.

Активісти Канадського Товариства Приятелів України вислали кожному з 308 членів Парламенту Канади помаранчеву стрічку і лист з проханням носити цю стрічку як символічний вислів солідарності та підтримки мирних демократичних змагань українського народу.

14 грудня 2004 року, в останній день засідань Парламенту перед Різдвяними канікулами, за ініціативою Канадського Товариства Приятелів України, в Парламенті Канади було виголошено і прийнято офіційну заяву, в якій висловлена підтримка справедливих і прозорих виборів - повторення другого туру Президентських виборів, призначених на 26 грудня цього року.

В заяві, яку проголосив в Парламенті Канади дост. Волтер Ластівка (округа Сен-Кетеринс) між іншим говориться:

"Достойний пане Голово Парламенту, Канада була першою західною країною розвиненої демократії, яка визнала незалежну державу Україну тринадцять років тому. Сьогодні Україна знову переживає критичний момент історії.

Канадське Товариство Приятелів України, канадська неурядова організація, наполегливо працює на поширення демократичних змін в Україні. Я прошу всіх членів Парламенту продемонструвати підтримку ініціативи Канадського Товариства Приятелів України та Конґресу Українців Канади на прагнень народу України.

Члени Парламенту Канади одноголосно висловили солідарність із мирними зусиллями українського народу за встановлення демократії, щоб повторне проведення другого туру виборів Президента України 26 грудня 2004 відбулося без будь-якої цензури ЗМІ, без будь-якого зовнішнього тиску чи втручання.

Ця заява в Праламенті Канади була підтримана всіми партіями, що продемонструвало нашу спільну підтримку вільних, справедливих та прозорих виборів в Україні 26 грудня цього року.

Ми бажаємо народові України всього найкращого на їхньому шляху до проведення демократичних реформ. Слава Україні!"

Представники Канадського Товариства Приятелів України - віце-президент Марґарета Шпір і виконавчий директор Леся Шимко, були присутні в Парламенті Канади, коли виголошено заяву. Делегати Канадського Товариства Приятелів України в Оттаві зустрілися з членами Парламенту та дали інтерв'ю журналістам.

Канадське Товариство Приятелів України висловлює щиру подяку за підтримку нашої останньої ініціативи канадським політикам, а саме: дост. Тоні Валері (голова урядової більшості), дост. Волтер Ластівка (округа Сен-Кетеринс, Ліберальна партія), дост. Белінда Стронек (округа Нью Маркет-Аврора, Консервативна партія), дост. Джуді Василиця-Ліс (округа Північний Вінніпеґ, Нова Демократична партія), дост. Пітер МакКей (округа Центральна Нова, заступник голови Консервативної партії) та дост. Дон Будрія (округа Ґленґеррі-Прескотт-Рассел, Ліберальна партія).

Недавно у відповідь на листа від президента КТПУ проф. Юрія Даревича про цензуру вільної преси в Україні, офіс міністра Зовнішніх справ Канади дост. П'єра Петтіґру провів телеконференцію з представниками Канадського Товариства Приятелів України про роль, яку відіграють неурядові організації у моніторінгу зловживань і фальсифікацій під час виборів, а також у запобіганні кампаній погроз і залякувань журналістів напередодні переголосування другого туру виборів Президента України.

Сanadian Friends of Ukraine 620 Spadina Ave., Ontario M5S 2H4
Tel (416) 964-6644 Fax (416) 964-6085 E-mail: canfun@inerlog.com

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ