Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

#36 за 03.09.2004
РЕАНІМАЦІЯ КАРАКАТИЦІ
Данило МАКСИМІВ

Дядьку, дайте мільйон!

Нещодавно якийсь злий жартівник підкинув севастопольцям макабричну ідею відбудови групової скульптури матроса і солдата на мисі Хрустальному. Ще в часи совєтської влади цю ідею було піддано тривалій гострій критиці в центральній пресі і будівництво в 1988 році було припинено. Авторам закидались низький художній рівень, помилки в ідеології - захисники міста чомусь біжать в бік моря, архітектурні недоліки - з моря ця скульптура виглядає просто жахливою чорною плямою, за що її прозвали каракатицею. Воно й не дивно, бо скульптура і справді є продуктом імперськи ідеологічним і штучним. Недобудовані фігури руйнував час і люди. В скрутні дні, наприклад, хтось поживився дорогоцінною міддю, якою були оздоблені чоботи. Потім дещо реконструювали...
Аж ось кілька тижнів тому в означеному напрямку ЗМІ регіону почали просто масовану атаку. Народний депутат України Віктор Заїчко пообіцяв дістати через бюджет 2005 року 8 мільйонів гривень. Начальник управління культури міста Олександр Рудомйотов повідомив, що розбудова комплексу буде коштувати близько
29 мільйонів гривень. Може, й багатенько, але ж мета - така патріотична!
Аргументи начальника управління з питань туризму і курортів СМДА Сергія Баландюка, висловлені в одному з квітневих чисел газети "Деловые люди", мають зовсім іншу мету і не містять щемливих патріотичних мотивів: музейно-туристичний комплекс, виставковий комплекс, ресторан (ось де найцікавіше!) та готель-хмарочос. "Місто після цього повинно тільки виграти", - вважає державний посадовець. То ось що хочуть звести за рахунок держбюджету!
А потім все потихеньку приватизують...
Майбутні надприбутки чи високий рівень патріотичного виховання підростаючого покоління - далеко не факт, що на умі в новоявлених реставраторів. Фактом може стати виділення з бюджету України майже 40 мільйонів "тепленьких" гривень. Та й патріотів якої держави будуть виховувати засобом многомільйонного комплексу на мисі Хрустальному? Знаючи практику сучасної неукраїнської влади, та ще й у місті, де домінує флот чужої держави, відповідь легко передбачити...
Ситуація розвивається стрімко - адже попереду робота над бюджетом - цією найжаданішою річчю для чиновників і депутатів. Тож за допомогою адмінресурсу було зібрали 500 ветеранів для ура-патріотичного мітингу (ніби у севастопольських ветеранів вже є усе, столи ломляться від харчів, ось тільки не вистачає патріотичного виховання).
Активність влади просто дивує - адже Севастополь славиться тим, що в ньому більше двох тисяч пам'ятників. Але на мітингу один з учасників заявляє: "Не така бідна Україна, щоб не збудувати великий комплекс, тим більше, що Севастополь - єдине місто серед міст-героїв, яке не має меморіального комплексу на честь своїх захисників". І тут же на мітингу повідомляється про нову вартість розбудови комплексу - 40 мільйонів гривень і про те, що перші 8 мільйонів гривень дозволять завершити скульптурну композицію. (Додамо, що сума витрат на досягнення імперської патріотичної ідеї корелюється з бюджетом міста).
В резолюції мітингу було вирішено прийняти звернення до глав країн СНД про надання допомоги у побудові комплексу, заявлено про наміри створити фонд та громадський комітет з відновлення меморіалу на мисі Хрустальному.
Загальновідомо, що Співдружність Незалежних Держав - а саме так розшифровується ця абревіатура - ні копійки не дала нам на відновлення справедливості щодо кримських татар, висланих свого часу в Середню Азію. Всі витрати, як ми знаємо, несе на своїх плечах Україна. Десятками і сотнями мільйонів продовжує дотувати держава автономію, незважаючи на постійно зростаючу кількість відпочиваючих (тільки де ж прибутки від них?).
І ось чергова забаганка місцевої владної еліти може полегшити державний бюджет ще на 40 мільйонів гривень. То що, нехай лізуть в наші непатріотичні кишені?

Севастополь.

"Кримська Свiтлиця" > #36 за 03.09.2004 > Тема "Резонанс"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2383

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ