Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРЦ Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

#37 за 10.09.2004
КАДРИ ВИРІШУЮТЬ ВСЕ?
Данило МАКСИМІВ.

Дивний випадок стався днями у Севастопольському військово-морському інституті ім. П.С. Нахимова. Серед курсантів цього закладу з 1995 року традиційно проводиться спонсорований американцем українського походження інж. Василем Мацьківим, носієм медалі "Будівничий України" - найвищої нагороди Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, конкурс рефератів, переважно на історичну та патріотичну тематику.
Переможці отримують суттєві премії, еквівалентні ста, сімдесяти п'яти чи п'ятдесяти американським доларам.
Цього разу теж був наказ про проведення конкурсу, список рекомендованих тем рефератів, був призначений час на заохочення переможців, прибув з далекої Америки п. Василь Мацьків. Але самого нагородження, швидше за все, не станеться, тому що люди під погонами зайняли дивну і, на мій погляд, непатріотичну позицію.
За словами мецената, його тримали більше двох годин на КПП, продемонструвавши таким чином абсолютну невихованість та нечемність. Під час зустрічі ж почали пропонувати неприйнятні умови, як-то нагородження курсантів поза стінами інституту і в закритому приміщенні при обмеженому складі присутніх, намагаючись порушити усталену традицію робити це під час урочистого шикування. Після зустрічі стало відомо, що хтось почав розповсюджувати чутки про літню і поважну людину, що він - чеченський повстанець. Хтось сказав, що з'явився наказ про заборону перебування на території інституту громадян інших держав у зв'язку з терактами в Росії. Але ж Україна - не Росія! І чому, скажімо, колективне відвідування військового закладу невідомим італійськими морякам дозволили, а відомому і знайомому меценату - ні?
Очевидно, що такі зміни у ставленні до виховного процесу майбутніх офіцерів є відображенням загальних кадрових змін у ВМС. Таким чином, відмову від публічної виховної патріотичної акції в СВМІ та заохочення курсантів - майбутніх захисників України - можна поставити в один ряд з численними порушеннями під час виборів та спротивом офіцерського складу користуванню українською мовою як державною під час навчання, у спілкуванні між собою та з курсантами.
Цікаво, хто є автором і диригентом такої антипатріотичної акції, окрім заступника начальника СВМІ з виховної роботи капітана І рангу Гусака?

"Кримська Свiтлиця" > #37 за 10.09.2004 > Тема "Резонанс"

Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2399

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ