Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ
ПОВЕРНІТЬ ІСТОРІЮ З БАЗАРІВ!

21 лютого 2007 р. відбулась зустріч доцента Національної Києво-Могилянської академії, кандидата філософських наук Ігоря Лосєва з севастопольськими викладачами історії та української мови і літератури. Одним із приводів для зустрічі стали політичні спекуляції деяких депутатів на суто науковій ниві. Ці депутати не можуть змиритись ні з існуванням державницьких поглядів на історичні події, ні з чесним поглядом на минуле, ні з незалежністю України. У доповіді "Проблемні питання викладання історії України в Севастополі" столичний гість, який є севастопольцем у четвертому поколінні, піддав критиці як ініціативу вузькопартійних поглядів на історичну науку, так і бездіяльність чиновників, які допускають неякісне відображення в підручниках історичних подій.
Науковець зауважив, що держава ніколи не дозволить викладати свою історію в школах з позицій інших держав. В демократичних країнах безперечно існує певний рівень свободи для викладачів, але він не безмежний, бо кожна країна має свої базові цінності.
Ще одним із посилів відомого політолога був заклик до проведення серії конференцій з участю істориків з Києва, Львова, Харкова чи Санкт-Петербурга, а не виносити суто фахові питання ні на ринки, на вулиці, на мітинги. Можна було б організувати в ЗМІ серію виступів фахівців, а не політиканів, показувати існування кількох альтернативних поглядів, піднімати на належний академічний рівень саму науку історію. Міська влада - якщо вона зацікавлена у потоках інвестицій - могла б це зробити для пониження в Севастополі політичної напруги, яку створюють маніпулятори.
Знаний філософ і публіцист відповів на низку питань вчителів і був нагороджений вдячною аудиторією оплесками.

"Кримська Свiтлиця" > #8 за 23.02.2007 > Тема "Урок української"

Слухати виступ Ігоря Лосєва mp3 3,8 Mb

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ