Просвіта Дзвін Севастополя Союз українок ТРK Бриз
На першу Галерея Вільна трибуна УКІЦ УГКЦ
Відгуки Бібліотека Пласт Смішного! Лінки

ЗАЯВА

28 жовтня 2004 р. під час служби у Свято-Володимирському храмі в Херсонесі головою Севастопольської міської державної адміністрації Леонідом Жуньком було оголошено рішення "президента України та прем'єр-міністра Віктора Федоровича Януковича" передати храм у довічне користування Кримській єпархії УПЦ Московського патріархату. Разом з ним було передано і храм 12-ти апостолів, який також розміщено на території Національного державного Херсонеського заповідника.

Історично це було зроблено після відбудови святині за ініціативи київського мера Олександра Омельченка і за рахунок грошей київської громади та українських підприємців в декларованій сумі у кілька десятків мільйонів, протестів українських громадських організацій проти передачі його церкві іншої держави, ігнорування цих протестів неукраїнською владою держави та фактичного, начебто на умовах аренди, користування пам'яткою історії та культури. Нині на храмі покищо залишилась лише табличка про причетність до цього президента України Леоніда Кучми. Екскурсоводи вже навіть і не згадують про те, що Свято-Володимирський храм відбудовано за українські гроші...

Надання переваг в Україні виключно віруючим УПЦ МП, особливо відчувається в Севастополі, де більше десяти років, незважаючи на закон, не повертається віруючим римо-католикам колишнє приміщення храму, де розташовані кінотеатр, комерційні заклади та платний туалет.

Стали також зрозумілими слова президента Росії Володимира Путіна, який під час трансляції по т. зв. "українських телеканалах" повідомив про те, що президент та прем'єр України привезли йому "цікаві подарунки". Очевидно, що інші "подарунки" за рахунок держави з боку сучасної влади з метою залишитись при ній стануть відомі ближчим часом.

Члени громадського комітету "Український Севастополь" однозначно вважають передачу відбудованого за українські гроші храму способом масового підкупу голосів віруючих Московської церкви, відсутністю самостійного державницького мислення у керманичів і висловлюють рішучий протест проти роздавання та розпродажу української території, майна та споруд у Севастополі і Криму, що набуло розмірів пандемії останнім часом.


Громадський комітет "Український Севастополь".
28 жовтня 2004 р.

Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ